Facebook

Zapowiedź: grany weekend z Nysą


Koszykarze zagrają na wyjeździe z liderem I ligi. Z kolei do Kłodzka w ramach czwartoligowych rozgrywek przyjedzie drużyna, która ostatnio zatrzymała... lidera. Ponadto czekają nas mecze młodzieży i tenisistów stołowych.

Udana wiosna
Wołowianie byli najlepszą drużyną na wschodzie IV ligi na wiosnę. Latem MKP dokonało niewielu, ale ciekawych transferów. Przyszedł Jakub Małecki, który miał dodać sporo doświadczenia w drugiej linii, a np. Kacper Bielica większe pole manewru w przodzie. Jak na razie w rundzie jesiennej nastroje się zgoła odmienne niż te pół roku wcześniej.

Lider im niestraszny
Dotychczas zespół ten zgromadził dziesięć punktów, notując dwie wygrane, cztery remisy i pięć porażek. Sześć oczek udało się zgarnąć w meczach wyjazdowych, wygrywając 5:2 z Wiwą Goszcz oraz 3:2 w Bardzie. W ostatniej kolejce MKP zatrzymało lidera z Gaci, remisując na własnym boisku 1:1.

Zwycięski hat-trick?
Kłodzczanie wygrali dwa mecze z rzędu i to z drużynami z czołówki (Śląsk i Bielawianka). Teraz pytanie jak poradzą sobie podopieczni Krzysztofa Konowalczyka z drużyną z dolnych rejonów w tabeli. Przekonamy się w sobotę o godz. 14.00. Zapraszamy kibiców na to spotkanie.

Mocny debiut
Ciężki rywal czeka w debiucie na nowego szkoleniowca doralowców. Zespół Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko w ramach siódmej kolejki I ligi zagra na wyjeździe z liderem rozgrywek. Przeciwnikiem będzie  Spójnia Stargard, która dotychczas wygrała wszystkie mecze. Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę o godz. 18.00.

Pauza
Juniorów starszych jak i trampkarzy w ten weekend czekają przymusowe pauzy w rozgrywkach okręgowych. Do rywalizacji staną dwie ekipy młodzików. Drużyna grająca w lidze okręgowej zmierzy się z Lechią Dzierżoniów. Początek meczu o godz. 11.00 na kłodzkim stadionie. W klasie terenowej drugi zespół Nysy za rywala będzie miał drużynę Dzieci Śląska z Wojborza Początek o godz. 13.30. 

Grają najmłodsi
W piątek swoje spotkania rozegrają orlicy. Pierwszy zespół MKS podejmie o godz. 17.00 Kryształ Stronie  Śląskiej, a drugi o godz. 16.00 zmierzy się z ATS Wojbórz. Obydwa mecze rozegrane zostaną na kłodzkim stadionie.

Podtrzymają passe?
Passę zwycięstw będą chcieli kontynuować tenisiści stołowi Nysy, którzy w lidze okręgowej zmierzą się z ekipą z Kamieńca Ząbkowickiego. Kłodzczanie dotychczas wygrali wszystkie mecze. Początek spotkania w hali KCKSiR o godz. 12.00.