Trzecia wygrana seniorów w sparingu [foto]

Seniorzy Nysy Kłodzko wygrali trzeci sparing z rzędu. Tym razem w trudnych warunkach atmosferycznych i przy obficie padającym śniegu ograli 3:2 Zjednoczonych Ścinawka Średnia, a bramki zdobyli Michał Stopa, Mateusz Dąbrowski i Łukasz Tracz.

SPARING: KS ZJEDNOCZENI ŚCINAWKA ŚREDNIA - MKS NYSA KŁODZKO 2:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Michał Stopa, 1:1 Tomasz Koprowski, 2:1 Tomasz Koprowski, 2:2 Mateusz Dąbrowski, 2:3 Łukasz Tracz. Zjednoczeni:  Sawicki - Kurasz, D. Ziental, Siemiński, Czechowicz, Wandzel, Kurasz, Kot, Walkiewicz, Koprowski, Ugarenko. Na zmiany wchodzili: M. Ziental, Haras, Saczka. Nysa: Borkowski - P. Adamczyk, R. Adamczyk, Ciupider, Cebulski, Kulak, Słomka, Wojtal, Dąbrowski, Stopa, Tracz.

W ciężkich warunkach zimowych toczony był czwarty sparing piłkarzy Nysy podczas przygotowań do rundy wiosennej. Dodatkowo trener Paweł Adamczyk miał do dyspozycji zaledwie dziesięciu graczy. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gracze Nysy po golu w 25. minucie gry, kiedy to Tracz ograł dwóch przeciwników i wyłożył piłkę Stopie. Jeszcze w pierwszej połowie rywale zdołali odpowiedź na trafienie czwartoligowca, a do wyrównania doprowadził Koprowski. Ten sam piłkarz po zmianie stron wyprowadził Zjednoczonych na prowadzenie.

Na dwie bramki drużyny ze Ścinawki Średniej odpowiedział w 70. minucie Dąbrowski, mijając golkipera i umieszczając futbolówkę w pustej bramce. Asystę przy golu zanotował Wojtal. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem to w końcowych fragmentach meczu ostatni cios zadała drużyna z Kłodzka. W 85. minucie piłkę przechwycił Kulak, który uruchomił  Tracza, a napastnik Nysy wykorzystał sytuacje sam na sam i strzałem przy bliższym słupku ustalił wynik na 3:2. Dla drużyny Pawła Adamczyka był to czwarty mecz towarzyski i trzecie zwycięstwo z rzędu. Za tydzień Nysa najprawdopodobniej na kłodzkim stadionie zmierzy się z wiceliderem II grupy, A Klasy Spartą Ziębice.