Facebook

Przygotowania pełną parą, są nowe twarze


W najlepsze trwają przygotowania pierwszego zespołu Nysy do rundy wiosennej w czwartej lidze. Z kłodzką drużyną trenuje sporo nowych twarzy.

Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka od tygodnia trenują pod kątem przygotowań do meczów rewanżowych. W sumie z Nysą ćwiczy siedmiu nowych piłkarzy. - Niektórych znamy i chcemy pozyskać, a niektórych chcemy zobaczyć i sprawdzić ich możliwości. Są to zawodnicy na różne pozycje, mogący grać na środku obrony, jako ofensywny pomocnik czy skrzydłowy - mówi szkoleniowiec.

Jeden z nich, to dobrze jest znany kłodzkim kibicom, Andrzej Marks. To doświadczony 35-letni obrońca, który pamięta choćby poprzednie czwartoligowe boje w barwach MKS (sezon 2011/2012). Później kontynuował swoją grę w Piaście Nowa Ruda, a ostatnio był grającym trenerem A Klasowego zespołu KS Polanica Zdrój.

Jak sam mówi, w Nysie zaczynał swoją przygodę z piłką i tutaj chciałbym ją zakończyć. Ponadto klub bliski jest pozyskania defensora oraz pomocnika. A w nadchodzący weekend pierwszy mecz kontrolny. Rywalem zespołu z Kłodzka będzie Polonia Nysa.