Facebook

Pierwszy sparing na plus [foto]


Piłkarze Nysy mają już za sobą pierwszy sparing. Na początek zimowych przygotowań podopieczni Krzysztofa Konowalczyka pokonali wicelidera czwartej ligi opolskiej.

Poniżej relacja oraz zdjęcia. 

MECZ TOWARZYSKI SENIORÓW: NYSA KŁODZKO – POLONIA NYSA 4:3 (4:2)
Bramki dla Nysy: Grzegorz Dereń (trzy), Jacek Cebulski. Skład: Rosiak (Borkowski) – Kowalski, Adamczyk, Słomka, Pierzchalski, J. Cebulski, Dereń, Ciupider, Wojtal, Janowicz oraz czterech zawodników testowanych.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

Pierwszym sparingpartnerem w ramach przygotowań do rundy wiosennej w czwartej lidze był wicelider czwartej ligi opolskiej. Nysa zmierzyła się na sztucznym boisku w Bielawie z Polonią Nysa.

Pierwszy test, który bardziej był ukierunkowany, aby zobaczyć nowe twarzy, wyszedł bardzo fajnie – mówił trener Krzysztof Konowalczyk. W meczu tym szkoleniowiec MKS nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, ale mimo to zagrało pięciu nowych graczy, w tym powracający po krótkiej nieobecności Grzegorz Janowicz.

Kłodzczanie od mocnego uderzenia rozpoczęli pierwszy mecz w 2018 roku. W pierwszym kwadransie zaaplikowali Polonii cztery gole. – Sparing bogaty w dużo akcji, w jedną i drugą stronę, ułatwił ocenę poszczególnych graczy – powiedział K. Konowalczyk. Hat-tricka skompletował Grzegorz Dereń, a czwarte trafienie było autorstwa Jacka Cebulskiego.

Pod koniec pierwszej części gry rywale odrobili połowę strat, a na początku drugiej połowy strzelili kontaktowego gole. Więcej bramek w tym meczu nie padło. - Podoba mi się to, co na tę chwilę prezentujemy i jestem pełen optymizmu na dalszy plan przygotowań – dodał trener Nysy. 

Za tydzień przeciwnikiem będzie inny opolski czwartoligowiec. Kłodzczanie, również w Bielawie (27.01.), zagrają ze Spartą Paczków.