Sparing na szóstkę z plusem [foto]

Trzecie zwycięstwo w czwartym meczu kontrolnym zanotowali piłkarze Nysy Kłodzko. Tym razem zachowali czyste konto, aplikując sześć goli kolejnej drużynie, występującej w czwartej lidze opolskiej..

Poniżej relacja oraz zdjęcia z meczu.

MECZ TOWARZYSKI: MKS NYSA KŁODZKO – SKALNIK GRACZE 6:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Grzegorz Dereń, 2:0 Jacek Cebulski, 3:0 Jacek Cebulski, 4:0 Kamil Dymek, 5:0 Grzegorz Dereń, 6:0 Jacek Cebulski. Skład w I połowie: Rosiak – Kowalski, Rzeczycki, Pierzchalski, Kozłowski, Ciupider, Wojtal, Dudzic, J. Cebulski, Dymek, Dereń. Nysa w II połowie: Rosiak – Słomka, Mróz/P. Cebulski, Rzeczycki, Pierzchalski, Ćwichoń, Dędys, Bońkowski, J. Cebulski, Dymek, Dereń.

Czwarty mecz kontrolny rozegrali piłkarze Nysy, a po raz trzeci rywalem był przedstawiciel czwartej ligi opolskiej. Tym razem kłodzczanie sparowali ze Skalnikiem Gracze, zajmującym po rundzie jesiennej 12. miejsce.

Przeciwnik nas zaskoczył na początku meczu, gdzie w pierwszych 10. minutach stworzył sobie cztery sytuacje bramkowe, ale im później trwał mecz, tym mieliśmy większą przewagę – mówił trener Krzysztof Konowalczyk. Nysa spotkanie rozpoczęła w mocno eksperymentalnym ustawieniu, z trzema testowanymi zawodnikami. Kolejny nowy gracz pojawił się po zmianie stron.

Już przed przerwą zarysowała się przewaga Nysy, ale brakowało wykończenia pod bramką Skalnika. Nieskuteczność przełamał Grzegorz Dereń i na przerwę Nysa zeszła z jednobramkowym prowadzenie.

W drugiej odsłonie kłodzki zespół zdominował wydarzenia na boisku. Udało się wbić rywalom pięć goli, ale nie to było najważniejszego dla szkoleniowca MKS. – Nie patrząc na ilość strzelonych bramek, cieszy mnie brak straconych, z tyłu zagraliśmy poprawnie – podsumował K. Konowalczyk. To był pierwszy mecz sparingowy, gdzie drużyna z Kłodzka zachowała czyste konto.

Jednak Skalnik miał jedną stuprocentową okazję do pokonania Patryka Rosiaka, ale nie wykorzystał rzutu karnego. W zespole Nysy łupem bramkowym podzielili się: Jacek Cebulski – zdobywca hat-tricka, Grzegorz Dereń, który w sumie dwukrotnie trafił do siatki, a listę strzelców uzupełnił Kamil Dymek.

Kolejnym sparingpartnerem kłodzkiego zespołu będzie Zamek Kamieniec Ząbkowicki.