Wartościowy sparing Nysy [foto]

Kolejne wysokie zwycięstwo w sparingu zanotowali piłkarze Nysy. Tym razem rywalem kłodzkiego zespołu był Zamek Kamieniec Ząbkowicki.

Poniżej relacja, zdjęcia i wypowiedź.

SPARING: MKS NYSA KŁODZKO – ZAMEK KAMIENIEC ZĄBKOWICKI 6:1 (4:1)
Bramki: Andrzej Marks, Grzegorz Dereń, Adam Bońkowski, Jacek Cebulski, Kamil Kowalski oraz Filip Kozłowski. Skład: Rosiak (Borkowski) – Kowalski, rzeczycki, Pierzchalski, Kozłowski, Wojtal, Bonkowski, J. Cebulski, Marsk, Dereń. W drugiej połowie weszli: Słomka, Syper, P. Cebulski, Adamczyk.

Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka wygrali 6:1. – Mimo wysokiego wyniku rywal zaprezentował się z bardzo dobrej strony. To był wartościowy przeciwnik, który pokazał nam nad czym musimy pracować – powiedział szkoleniowiec MKS.

W kadrze na to spotkanie znalazł się Andrzej Marks. Zawodnik ten od początku okresu przygotowawczego trenuje z kłodzką drużyną, ale dotychczas w sparingach nie występował z uwagi na kontuzje. Teraz rozegrał pełne 90 minut i pokazał się z dobrej strony, wpisując się na listę strzelców. Z kolei po blisko rocznej przerwie na boisku zobaczyliśmy Marcina Sypera.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszedł Zamek, który trafił do siatki po rzucie rożnym. Później gole strzelali już tylko kłodzczanie.   – Jeżeli chodzi o naszą grę to były momenty bardzo dobre i złe, ale jeszcze mamy czas, aby nad tym popracować – dodał. K. Konowalczyk. Na listę strzelców wpisał się Andrzej Marks, Grzegorz Dereń, Adam Bońkowski, Jacek Cebulski, Kamil Kowalski oraz Filip Kozłowski.

Za tydzień bardzo wymagający test czeka na kłodzki zawodników. Nysa zagra sparing z trzecioligową Ślęzą Wrocław.