Wygrana w towarzyskich derbach. Hat-trick kapitana [foto]

Okres przygotowawczy dużymi krokami zbliża się ku końcowi. Nysa ma za sobą kolejny zwycięski sparing. Trzy gole zapisał na swoim koncie Adam Bońkowski.

Poniżej relacja, wypowiedź i zdjęcia z meczu.

MECZ TOWARZYSKI: PIAST NOWA RUDA – MKS NYSA KŁODZKO 2:4 (1:2)
Bramki dla Nysy: Adam Bońkowski (trzy) i Grzegorz Dereń. Skład: Rosiak – Kowalski, Pierzchalski, Rzeczycki, Kozłowski, Wojtal, Bońkowski, Dymek, J. Cebulski, Fatyanov, Dereń. Na zmiany wchodzili: Mróz, Ciupider, Marks, Syper.

W przedostatnim meczu kontrolnym rywalem Nysy był kolejny lider w swojej lidze. Kłodzczanie zmierzyli się z Piastem Nowa Ruda, zajmującym pierwsze miejsce po rundzie jesiennej w wałbrzyskiej lidze okręgowej.

W obydwu drużynach zagrali piłkarze, którzy w przyszłości reprezentowali barwy jednej bądź drugiej drużyny. Naprzeciwko MKS zagrał choćby Artur Osicki, czy wypożyczony z Nysy, bramkarz, Daniel Niewęgłowski.

Kłodzczanie dopisali kolejne towarzyskie zwycięstwo, ale sama gra w niektórych momentach pozostawiała sporo do życzenia. – W pierwszej połowie prezentowaliśmy to, co sobie założyliśmy przed meczem. Zagraliśmy cierpliwie i mieliśmy przewagę – mówił trener Krzysztof Konowalczyk. Na przerwę Nysa zeszła wygrywając 2:1 po dwóch golach Adama Bońkowskiego.

- Druga część meczu w naszym wykonaniu była fatalna. Popełniliśmy mnóstwo strat i błędów indywidualnych a Piast po przerwie wyglądał od nas lepiej. Poprawialiśmy tylko wynik, a samą grę było widać u nas tylko w ostatnich dziesięciu minutach – dodał kłodzki szkoleniowiec.

Przez dłuższy czas utrzymywał się rezultat remisowy 2:2. Dopiero w końcówce faulowany w szesnastce został Fatyanov, a hat-tricka uderzeniem z jedenastu metrów skompletował Bońkowski. Wynik tuż przed końcowym gwizdkiem na 4:2 ustalił Grzegorz Dereń.

W środku tygodnia MKS rozegra ostatni mecz kontrolny w ramach przygotowań do ruszającej niebawem rundy wiosennej w czwartej lidze. Przeciwnikiem będzie Włókniarz Kudowa Zdrój.
***
EDIT: Sparing ze Włókniarzem nie dojdzie do skutku. Mecz został odwołany z uwagi na kłopoty kadrowe zespołu z Kudowy-Zdroju.