Facebook

Pierwsza kolejka odwołana


Związek piłkarski podjął decyzje o odwołaniu pierwszej wiosennej kolejki w czwartej lidze. Jednak jest jeden wyjątek i mimo decyzji, jeden pojedynek dojdzie do skutku. 

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu, który prowadzi rozgrywki wschodniej grupy Sport-Track IV ligi zdecydował, że zaplanowana na weekend 16. kolejka zostanie odwołana.  Przyczyną są trudne warunki atmosferyczne, a co za tym idzie kiepski stan boisk, na których miały odbyć się mecze.

Jako pierwsze zostały przełożone mecze Unia Bardo – Nysa Kłodzko oraz Śląsk II Wrocław – Polonia-Stal Świdnica. Co ciekawe, ten drugi nie ze względu na zły stan murawy, tylko z powodu tego, że w czasie niedzielnego meczu zajęte będzie boisko przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu.

Później w ślady włodarzy z Barda poszły kluby Bielawianki Bielawa czy wałbrzyskiego Górnika. W czwartek OZPN Wałbrzych zdecydował o odwołaniu wszystkich meczów i przełożeniu ich na dzień 1 maja. Jednocześnie 23. kolejka obligatoryjnie zostanie rozegrana 28.04.2018 roku (sobota).

Okazuje się, że jedno ze spotkań, Foto-Higiena Gać – Polonia Trzebnica, jednak się odbędzie. Działacze obu klubów szybko doszli do porozumienia, wynajęto obiekt, a związek zatwierdził decyzję. Mecz odbędzie się w sobotę, 17 marca, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Siechnicach. Początek o godz. 12.00.