Facebook

Zapowiedź: weekend pełen wrażeń


Czwartoligowe starcie Nysy, dwa mecze fazy play-out, a do tego spotkania drużyn młodzieżowych – to wszystko rozegrane zostanie na kłodzkim stadionie w nadchodzący weekend.

Nad kreską
Wystarczyły cztery mecze, aby piłkarze Nysy stracili całą przewagę punktową i jednocześnie dobre wrażenie z jesieni. Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka po kolejnym przegranym meczu w rundzie wiosennej, zacumowali w tabeli nad strefą spadkową. MKS na nad nią dwa oczka przewagi.

Czas na pobudkę
W ramach 22. kolejki IV ligi, Nysa podejmie Polonię-Stal Świdnica. Obydwie ekipy dzieli w tabeli cztery oczka. I to jest jak na razie jedyny plus przy kiepskiej grze Nysy. Różnice punktowe w tabeli między ekipami nie są duże, jednak jeśli kłodzczanie nie obudzą się, to zaraz znajdą się pod kreską.

Przeplatane mecze
Z kolei zespół w Świdnicy wiosną gra w kratkę. Najpierw ulegli na własnym boisku 0:2 Bielawiance. Potem przyszły dwie wygrane, Polonia-Stal wygrała 4:0 w Wołowie oraz 3:1 z Pogonią Oleśnica, a następnie przyszły dwie minimalne porażki (po 0:1), z Górnikiem w Wałbrzychu oraz u siebie z liderem z Gaci. Kto się przełamie? Zapraszamy na kłodzki stadion w sobotę o godz. 16.00.

Uwaga! Spotkanie zostało zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka. Podczas meczu będą obowiązywać szczególne środki bezpieczeństwa. Uprasza się wszystkich kibiców o stosowanie do poleceń służb porządkowych. 

Ze stadionu na halę
Po piłkarskich emocjach, przenosimy się do kłodzkiej hali. Tam o godz. 19.00 trzeci mecz fazy play-out rozegrają koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko. Po meczach w Prudniku, tym razem gospodarzem dwóch meczów będą doralowcy. Dwóch, bo obecny stan rywalizacji to 1:1. Z kolei niedzielny pojedynek rozegrany zostanie tradycyjnie o godz. 17.00.

Małe derby
Z kolei juniorzy starsi drugi mecz z rzędu rozegrają na wyjeździe. Tym razem o wiele bliżej domu, niż miało to miejsce tydzień temu. Wtedy rywalizowali w Strzegomiu z miejscowym AKS. Teraz zmierzą się z Zamkiem Gorzanów.

Czas na zwycięstwo
Rywale wiosną rozegrali dwa mecze i obydwa przegrali 0:5. Najpierw z Bielawianką Bielawa, a później z Gwarkiem Wałbrzych. Z kolei kłodzczanie po dwóch porażkach, przełamali się i wywalczyli pierwszy punkt we wspomnianym Strzegomiu. Mecz Zamku z Nysą rozegrany zostanie w sobotę (21.04.) o godz. 11.00 na boisku w Gorzanowie.

Domowo w okręgówce
Z kolei ekipy trampkarzy i młodzików, grające w III lidze okręgowej, rywalizować będą na własnym terenie. Trampkarze w sobotę o godz. 14.00 podejmą Victorię Świebodzice, a wcześniej, bo o godz. 11.00, na boisku wybiegną młodzicy. Ich rywalem będą Zjednoczeni Żarów.

Koniec w niedzielę
Zmagania młodzieżowe zakończy drużyna młodzika młodszego. W drugim swoim meczu rundy wiosennej, Nysa podejmie AP Nową Rudę. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę (22.04.) o godz. 10.00 w Kłodzku.