Facebook

Zapowiedź: Karolina na rozkładzie, derby Kłodzka


Mecz o przysłowiowe sześć punktów czeka Nysę w rozgrywkach czwartoligowych. To spotkanie na wyjeździe, a na kłodzkim stadionie na kibiców czeka derbowy pojedynek drużyn młodzieżowych.

Kamień spadł z serca
Nysa tydzień temu w końcu przełamała się wiosną i zdobyła pierwsze punkty. Wygrana 3:2 nad Polonią-Stalą Świdnica pozwoliła kłodzczanom odskoczyć od strefy spadkowej na pięć oczek. Teraz jednak podopiecznych Krzysztofa Konowalczyka czeka (pierwszy, ale nie ostatni) pojedynek z cyklu o przysłowiowe sześć punktów.

Outsider w tabeli
MKS zagra na wyjeździe z Karoliną Jaworzyną Śląską. Rywale zamykają ligowa tabelę z dorobkiem dziewięciu zdobytych punktów. Wiosną Karolina przegrała wszystkie pięć spotkań. Na własnym terenie w 2018 roku rozegrała dwa pojedynki. Najpierw uległa 0:6 MKP Wołów, a później okazała się minimalnie gorsza od Górnika Wałbrzych (0:1). Zespół bliski był doprowadzenia do remisu, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Znak zapytania
Trener Krzysztof Konowalczyk w ostatniej kolejce miał spory problem z zestawieniem wyjściowej jedenastki, gdy w ostatniej chwili kontuzje złapało trzech podstawowych graczy. Jak będzie wyglądała wyjściowa jedenastka na mecz z Karolina? Zawody rozegrane zostaną w sobotę (28.04.) o godz. 17.00 na stadionie w Jaworzynie Śląskiej. Jesienią MKS wygrał 4:1.

Derby w piątek 
Już w piątek swój mecz rozegrają trampkarze, których czeka pojedynek derbowy. Mecz pomiędzy Nysą, a Orlikiem Kłodzko rozegrany zostanie w dniu 27 kwietnia o godz. 17.00. Swój pojedynek ligowy rozegra jeszcze młodzik młodszy, który zmierzy się w Lądku-Zdroju z tamtejszym Trojanem. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 10.00.

Dwie pauzy
Odbędą się tylko dwa mecze drużyn młodzieżowych, bo w ten weekend przymusowa pauza czeka juniorów oraz młodzików, występujących w lidze okręgowej. Na prośbę Orlika Kłodzko, pojedynek w III lidze okręgowej młodzika, został przełożony i odbędzie się 8 maja (17.00).