Facebook

Zapowiedź: Majówka z Nysą (część I)


To będzie długi i emocjonujący weekend majowy z kłodzkim drużynami. Jako pierwsi już 1 maja na boisku w Bardzie wybiegną podopieczni Krzysztofa Konowalczyka.

Będzie rewanż?
We wtorek ligowe zaległości będą nadrabiać czwartoligowcy. Nysa zagra na wyjeździe mecz w ramach 17. kolejki, która miała rozpocząć wiosennej granie. Kłodzczanie zmierzą się w Bardzie, gdzie czeka żądna rewanżu Unia. Przypomnijmy, iż na inauguracje MKS ograł zespół z Barda 4:0.

Chwilowa ulga
Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka po dwóch zwycięstwach złapali oddech i nieco oddalili się od strefy spadkowej. Teraz zadanie na kontynuowanie zwycięskiej passy będzie bardzo trudne, bo rywale o wiele lepiej radzą sobie na własnym boisku niż na wyjeździe.

Niepokonani od...
W roli gospodarza na dziesięć spotkań Unia wygrała osiem spotkań, pozostałe dwa przegrała. Podopieczni Tomasz Zielińskiego wygrali ostatnie sześć spotkań na własnym terenie. Dla porównania z obcych boisk jego zespół przywiózł tylko dziesięć punktów (trzy wygrane, jeden remis i osiem porażek). W ostatniej kolejce uległ 1:5 MKP w Wołowie.

Przełamią niemoc?
Na spotkanie do Barda zapraszamy we wtorek (01.05). Początek meczu o godz. 17.00. Zawody poprowadzi Radosław Kasprzyk z Kolegium Sędziów we Wrocławiu. Ciekawostka, nie licząc meczu z Polonią Trzebnica, wszystkie pozostałe przegrane przez MKS mecze w rundzie wiosennej, prowadzili arbitrzy z wrocławskim kolegium.  

W czwartek ciąg dalszy zapowiedzi „Majówka z Nysą”.