Facebook

Zapowiedź: Majówka z Nysą (część II)


Kontynuujemy majówkę z Nysą. W sobotę na kibiców w Kłodzku czekają trzy mecze. Głównym daniem będzie czwartoligowe starcie, o przysłowiowe sześć punktów.

Niewielki dystans
W środku tygodnia podopieczni Krzysztofa Konowalczyka odrobili zaległości, remisując bezbramkowo w Bardzie. Teraz kłodzczanie w ramach 24. kolejki za rywala będą mieli Wiwę Goszcz. Przeciwnik plasuje się na 13. miejscu, czyli pierwszym spadkowym, ale do bezpiecznej lokaty traci tylko trzy oczka. Z kolei Nysę i Wiwę dzieli tylko sześć punktów.

Wyjazdowa trzynastka
Zespół z Goszczy wiosną punktuje podobnie jak MKS. Sobotni rywal w rundzie rewanżowej odniósł dwie wygrane, pokonując 2:1 Unię Bardo, a we wtorkowej zaległej kolejce 5:2 Karolinę Jaworzyna Śląska. Obydwa mecze Wiwa rozegrała w roli gospodarza. A na wyjazdach podopieczni Józefa Klepaka wywalczyli dotychczas 13. punktów (trzy wygrane, dwa remisy i sześć porażek). Ostatni punkt z obecnego terenu rywale zdobyli w 12. kolejce, remisując 2:2 w Wielkiej Lipie.

Gra o sześć punktów
Nysa w końcu zaczęła punktować (siedem punktów w trzech ostatnich meczach), a ostatnie dwa mecze zagrała bez straty gola i nieco oddaliła się od strefy spadkowej. Aby nadal zachować bezpieczny dystans, trzeba wygrać. Jesienią lepsza była Wiwa, która wygrała 2:1. Pierwszy gwizdek sędziego na kłodzkim stadionie w sobotę (05.05.) o godz. 17.00. A arbitrem głównym będzie Jakub Szkutnik z Kolegium Sędziów we Wrocławiu. 

Gra młodzież
Nim rozpocznie się mecz seniorów, to na boisko wybiegną trampkarze i młodzicy, występujący w III lidze okręgowej. Ci pierwszy podejmą Zjednoczonych Ścinawka Średnia, a młodzicy za przeciwnika będą mieli Górnik Boguszów-Gorce. Obydwa spotkania rozpoczną się o godz. 11.00 na kłodzkich obiektach.

Juniorskie derby
Z kolei o punkty na wyjeździe powalczą, w ramach rozgrywek ligi okręgowej, juniorzy starsi. Rywalem zespołu Przemysława Gajka będzie Piast Nowa Ruda. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (06.05.) o godz. 11.00.