Facebook

Zapowiedź: weekend z czołówką


Mecze z drużynami m.in. ze ścisłej czołówki czekają  piłkarzy Nysy w najbliższą sobotę.  Co ponadto przyniesie nadchodzący weekend?

Zastrzyk pozytywnej mocy
Czwartoligowy zespół MKS czeka wyjazdowy pojedynek ze Śląskiem Wrocław. Rywale w ostatniej kolejce wykonali duży krok w kierunku awansu, wygrywając 1:0 z liderem, Fotą Higiena Gać. Wrocławianie tracą co prawda trzy punkty do pierwszego miejsca, jednak mają jeden zaległy mecz, z outsiderem rozgrywek, Karoliną Jaworzyną Śląską.

Komplikacja
Z kolei Nysa w ostatniej serii gier wykonała krok... wstecz. MKS miał trzy punkty na wyciagnięcie ręki i tym samym spokojniejsze granie. Jednak porażka 2:3 z Wiwą sprawiła, iż drużyna z Goszczy wróciła do walki o utrzymanie. A kłodzczanie mają teraz tylko trzy oczka przewagi nad strefą spadkową i czekające ich mecze ze Śląskiem, a później z Bielawianką.

Mało gościnni
Wicelider na własnym boisku przegrał tylko raz, w rundzie wiosennej, ulegając 1:3 z Foto-Higieną. Pozostałe mecze wygrał, tracąc w nich zaledwie łącznie siedem bramek. Jesienią lepsza była Nysa, która sprawiła mega sensację, wygrywając 2:1. Po raz kolejny mecz ze Śląskiem poprowadzi trójka sędziowską z Kolegium Sędziów we Wrocławiu.

Będą kontrowersje?
Rozjemcą został Mateusz Maj. W rundzie jesiennej również zawody prowadził arbiter z wrocławskiego kolegium, do którego było sporo zastrzeżeń. Zawody pomiędzy Śląskiem II, a Nysą rozegrany zostanie w niedzielę (13.05.) o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Oporowskiej.

Lider w Kłodzku
Z liderem zagrają juniorzy starsi, występujący w lidze okręgowej. Przeciwnikiem Nysy będzie Orzeł Ząbkowice Śląskie. Spotkanie rozegrane zostanie na kłodzkim stadionie w sobotę (12.05.) o godz. 11.00.

Dwa wyjazdy
Z kolei wstępujący w lidze okręgowej trampkarze i młodzicy o punkty rywalizować będą na wyjazdach. Podopieczni Kamila Matusika (trampkarze) zmierzą się w Bielawie z tamtejszą Bielawianką. Początek meczu o godz. 13.00.

Lechia na rozkładzie
Z kolei młodzicy za rywala będą mieli UKS Lechię Dzierżoniów. To spotkanie także odbędzie się w sobotę, a pierwszy gwizdek zabrzmi na stadionie w Dzierżoniowie o godz. 11.00.

Orlik na rozkładzie
Mecz ligowy rozegra również młodzik młodszy. Nysa zmierzy się w Ząbkowicach Śląskich z tamtejszym Orlikiem w ramach klasy terenowej. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę o godz.. 10.00.