Facebook

Zapowiedź: to już jest koniec…


…koniec sezonu 2017/2018 w IV lidze Dolnośląskiej. W ostatnim meczu kłodzczanie podejmą lidera rozgrywek. O punkty powalczy również młodzież.

Korespondencyjne starcie
Nysa już swój cel osiągnęła jakim było utrzymanie się w rozgrywkach. Co innego drużyna z Gaci. Lider toczy bezpośredni pojedynek ze Śląskiem o pierwsze miejsce w tabeli i tym samym grę w barażach o awans do trzeciej ligi. Obydwie ekipy mają tyle samo punktów, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań ma Foto-Higiena.

Będzie sensacja?
Kłodzczanie w najgorszym wypadku zakończą rozgrywki na 12. miejscu (obecnie zajmują 10. lokatę dorobkiem 36. punktów). Zdecydowanym faworytem tego meczu są goście, ale jesienią podopieczni Krzysztofa Konowalczyka toczyli w Gaci do 60. minuty równy pojedynek. Co prawda skończyło się porażką 2:6, ale do wspomnianego momentu na tablicy był wynik 2:2.

Jeden odprawiony z kwitkiem
Wiosną lider przegrał jedno spotkanie (ze Śląskiem 0:1) oraz dwukrotnie zremisował. Punkty urwał Piast Żerniki-Wrocław (2:2), a na wyjeździe ząbkowicki Orzeł (3:3). W pozostałych meczach zespół ten inkasował trzy punkty, kilkakrotnie gromiąc swoich przeciwników. Jednak MKS pokonał już na własnym stadionie innego faworyta do awansu. Jesienią w Kłodzku przegrał Śląsk II, ulegając 1:2.  Jak Nysa zakończy sezon? Zapraszamy na mecz z Foto-Higieną Gać w sobotę (09.06.) o godz. 17.00. Zawody poprowadzi Waldemar Socha z Kolegium Sędziów w Jeleniej Górze.

Młodzież na wyjeździe
W ten mecz nie zagrają juniorzy starsi, którzy swoje spotkanie rozegrali awansem w środę, ulegając 2:5 Zjednoczonym Ścinawka Średnia. Jeśli chodzi pozostałe drużyny, to zespół młodzika zagra na wyjeździe z Górnikiem Boguszów-Gorce. Początek meczu w niedzielę o godz. 11.00. Dzień później o punkty będą rywalizować trampkarze. Mecz ze Zjednoczonymi rozegrany zostanie w sobotę o godz. 11.00 na boisku w Ścinawce Średniej.