Facebook

Zamieszanie ze składem grup


Z kim Nysa będzie rywalizować w swojej czwartej lidze? Podział na grupy wydawał się oczywisty, jednak AKS Strzegom woli grać na zachodzie.

Skład drużyn, które w sezonie 2018/2019 zagrają w czwartej lidze dolnośląskiej jest znany od dłuższego czasu. Wydawało się, że podział na grupę wschodnią i zachodnią też jest łatwy do przewidzenia. Bowiem wśród 32. klubów mamy po 16 drużyn z regionów jeleniogórsko-legnickiego i wałbrzysko-wrocławskiego, a więc zgodnie z podziałem na grupy IV ligi.

Jak dowiadujemy się, jeden z beniaminków, mistrz legnickiej okręgówki, Prochowiczanka Prochowice zagra bowiem w grupie wschodniej. Wcześniej sugerowano, aby w grupie wschodniej grał AKS Strzegom (wałbrzyski OZPN) lub nawet Orla Wąsosz, ale oba kluby odmówiły. Tak miał zdecydować związek, chociaż z Prochowiczanką nikt tej decyzji nie konsultował…

Na zachodzie natomiast pozostanie AKS Strzegom, który terytorialnie znajduje się w okręgu wałbrzyskim, ale od początku podziału rywalizuje w zachodniej grupie IV ligi. Dla porównania, Kłodzko, a Strzegom dzieli nieco ponad 70 km. Z kolei do Prochowic piłkarze Nysy będą musieli pokonać dwa razy dłuższa trasę, bowiem odległość ta wynosi ponad 140 km. 

Czekamy na oficjalną decyzję DZPN Wrocław, a tym czasem podział na grup wyglądałby tak:

Grupa zachodnia IV ligi w sezonie 2018/19

Apis Jędrzychowice
Sudety Giebułtów
Karkonosze Jelenia Góra
Olimpia Kowary
Włókniarz Mirsk
Victoria Ruszów
BKS Bobrzanie Bolesławiec
Chrobry II Głogów
Orkan Szczedrzykowice
Stal Chocianów
Odra Ścinawa
Sparta Grębocice
Orla Wąsosz
Górnik Złotoryja
AKS Strzegom
Sparta Rudna

Grupa wschodnia IV ligi w sezonie 2018/19

Prochowiczanka Prochowice
Bielawianka Bielawa
Górnik Wałbrzych
Unia Bardo
Orzeł Ząbkowice Śląskie
Polonia-Stal Świdnica
Nysa Kłodzko
Piast Nowa Ruda
Zjednoczeni Żarów
Piast Żerniki Wrocław
Sokół Wielka Lipa
Sokół Marcinkowice
Śląsk II Wrocław
Polonia Trzebnica
GKS Mirków
Orzeł Prusice