Facebook

Wieści z pierwszej drużyny


Dwa mecze kontrolne mają już za sobą piłkarze Nysy Kłodzko. W ten weekend podopieczni Krzysztofa Konowalczyka odpoczywają od gier towarzyskich.

Kłodzczanie zaraz po rozpoczęciu przygotowań, zmierzyli się z Kryształem Stronie Śląskie. Lepszy był MKS, który wygrał 6:3. Dwa trafienia zanotował Kamil Kowalski, a raz do siatki trafił Grzegorz Dereń, Jacek Cebulski, Krzysztof Konowalczyk oraz zawodnik testowany.

- To nie było najgorsze spotkanie w naszym wykonaniu, tym bardziej, że graliśmy w eksperymentalnym zestawieniu jeśli chodzi o defensywę. Brakowało nam chłodnej głowy i cierpliwości, ale na to przyjdzie czas – ocenił trener Krzysztof Konowalczyk.

W drugim meczu towarzyskim rywalem była Pogoń Prudnik, występująca w opolskiej lidze okręgowej. Spotkanie zakończyło się remisem 5:5. – Jeśli chodzi o sytuację kadrową to jeszcze za wcześnie, aby o niej mówić, Myślę, że za tydzień będzie można już powiedzieć o kilku konkretach – zapowiada szkoleniowiec MKS.

W ten weekend kłodzczanie nie rozgrywają żadnego sparingu. Za tydzień rywalem będzie trzecioligowa Ślęza Wrocław, a w środku tygodnia (01.08.) drużyna z Kłodzka zagra z Piastem Nowa Ruda.