Facebook

Zapowiedź: Chwila prawdy


Nysa rozegra drugi mecz z rzędu na własnym boisku. Tym razem przeciwnikiem będzie beniaminek, wicemistrz wrocławskiej ligi okręgowej.  Z jakim skutkiem zaprezentuje się Nysa?

Bez punktów
Rozbudujmy pytanie. Z jakim skutkiem zaprezentuje się Nysa po blamażu w drugiej kolejce z Piastem Żerniki-Wrocław? W meczu tym zagrają dwie ekipy bez zdobyczy punktowej (i jednym zdobytym golem). Zarówno Nysa jak i GKS mają za sobą mecz z MKP Wołów. Kłodzczanie ulegli 1:2, a rywale 1:3. Przegrali także z wrocławskimi zespołami. Beniaminek rywalizował ze Śląskiem II Wrocław, przegrywając 0:4.

Strzelali aż miło!
GKS w dwa lata z A Klasy awansował do IV ligi. W ubiegłym sezonie był najskuteczniejszą ekipą spośród tegorocznych beniaminków, strzelając 112 bramek! W pięciu meczach sparingowych mirkowianie zwyciężyli trzykrotnie (4:2 z MKP Wołów, 3:2 z Kolektywem Radwanice, 2:1 z Pogonią Oleśnica) oraz dwukrotnie schodzili z boiska pokonani (1:3 z AKS Strzegom oraz 1:3 z Polonią Trzebnica).

Nie płacą zawodnikom
Beniaminek, który całą rundę jesienną rozegra na wyjazdach, zasiliło siedmiu zawodników w wieku 17 – 19 lat, których mirkowianie pozyskali ze Ślęzy Wrocław, FC Academy, Śląska Wrocław oraz WKS Śląska.  – Będziemy bodajże jedynym zespołem w IV lidze, który nie płaci swoim zawodnikom za grę, a jedynie wypłaca premie za wygrane mecze. Uważamy, że pieniądze leżą na trawie i trzeba potrafić je tylko podnieść – mówi Paweł Paszkowski, wiceprezes GKS.

Stała pora
Na spotkanie zapraszamy  w sobotę (25.08.) o godz. 17.00. Spotkanie rozegrane zostanie na kłodzkim stadionie.