Facebook

Zapowiedź: Czwartoligowe derby


Nysa kontynuuje serię meczów domowych. Pytanie czy uda się zakończyć serię bez wygranej i w końcu wygrać. Tym razem kłodzczanie o pierwsze punkty powalczą w meczu derbowym. Do gry po letniej przerwie wracają zespoły młodzieżowe.

Starzy znajomi
W czwartej serii gier rywalem podopieczni Krzysztofa Konowalczyka będzie Piast Nowa Ruda. Nysa z noworudzkim zespołem w ostatniej dekadzie kilkakrotnie spotykała się zarówno w lidze, w Pucharze Polski czy rozgrywała mecze towarzyskie. Ostatni sparing odbył się latem, kiedy to padł wynik 2:2.

Czwartoligowy triumf
MKS spotkał się w meczu o punkty także na poziomie czwartoligowym. Ostatni taki mecz miał miejsce w sezonie 2012/2013. Wtedy w Kłodzku, w meczu otwierającym rundę wiosenną, MKS pokonał 2:0 Piasta po dwóch trafieniach Michała Wojtala.

Udany początek 
Jeśli chodzi o rywali w obecnym sezonie, to rozpoczęli od wygranej 2:0 nad Polonią/Stalą Świdnica. Bramki zdobył w tym meczu pozyskany latem Bartosz Chabrowski. To król strzelców sezonu 2016/2017 w wałbrzyskiej lidze okręgowej. Później przyszły dwie przegrane, najpierw 0:1 z Polonią Trzebnica, a następnie 1:4 z Piastem Żerniki-Wrocław.

Przełamanie?
Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka powalczą o pierwsze punkty w tym sezonie. Na pojedynek derbowy zapraszamy w na kłodzki stadion w sobotę (01.09.). Początek meczu o godz. 17.00. Zawody poprowadzi Kamil Wieliczko z Kolegium Sędziów w Jeleniej Górze.    

Gra dolnośląska 
Drugi mecz i drugi na wyjeździe czeka zespół młodzika, występujący w II Lidze Dolnośląskiej. I ponownie Nysa uda się do Wrocławia. Tydzień temu MKS zagrał z zespołem Olimpic, remisując 2:2. Teraz zmierzy się z FC Academy II. Pojedynek odbędzie się w sobotę (01.09.) o godz. 12.00.

Młodzieżowe potyczki
Wraz z początkiem września do gry wracają pozostałe drużyny młodzieżowe. Jako pierwsi zagrają orlicy. Nysa w piątek pojedzie do Starego Waliszowa na mecz ze Spartą. Pierwszy gwizdek o godz. 17.00. Zespół młodzika młodszego sezon 2018/2019  zainauguruje meczem w Lądku-Zdroju. W niedzielę (02.09.) o godz. 11.00 zmierzy się z miejscowym Trojanem.

Dwa wyjazdy
Dzień wcześniej mecze rozegrają drużyny juniorskie MKS. Junior młodszy rozpocznie od wyjazdowej gry z Gwarkiem Wałbrzych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00. Z kolei o godz. 13.30 mecz rozegrają juniorzy starsi. Oni za przeciwnika będą mieli Zamek Gorzanów. Początek tego pojedynku na boisku w Gorzanowie o godz. 13.30.