Facebook

Zapowiedź: kolejny beniaminek na rozkładzie


Kolejny beniaminek będzie rywalem Nysy w ramach czwartoligowych rozgrywek. Oprócz pojedynku seniorów, w nadchodzący weekend na kłodzkim stadionie rozegranych zostanie sporo pojedynków ligowych z udziałem drużyn młodzieżowych MKS.

Przełamanie rywali
W czwartym spotkaniu z rzędu na własnym boisku, rywalem będzie zespół z Żarowa. Po ostatniej czwartej kolejce nie ma już drużyny bez zdobyczy punktowej. Nysa wywalczyła komplet oczek, pokonując 4:2 Piast Nowa Ruda. Z kolei punkt wywalczyli Zjednoczeni, którzy zremisowali 3:3 z GKS Mirków/Długołęką, chociaż w meczu przegrywali już 1:3.

Grają na obczyźnie 
Klub z Żarowa także wszystkie mecze w rundzie jesiennej rozgrywa na wyjeździe, albowiem musi dostosować swój obiekt  do wymogów licencyjnych w czwartej lidze. Wcześniej ulegli 3:5 Unii Bardo, 1:5 wrocławskiemu Śląskowi i 2:4 w Wołowie.  Obydwie ekipy rywalizowały ze sobą dwa sezonu, gdy MKS wywalczył awans do IV ligi. Na kłodzkim stadionie Nysa wygrała 3:0, a w rewanżu uległa 1:2. Najbliższe starcie odbędzie się w sobotę (08.09.) o godz. 17.00 w Kłodzku.

Juniorzy u siebie
W Kłodzku zagrają również juniorzy starsi, których rywalem będzie Bielawianka. W pierwszej kolejce zarówno Nysa jak i drużyna z Bielawy wygrały swoje mecze i to wynikiem 2:0. Spotkanie rozegrane zostanie na kłodzkim stadionie w sobotę (08.09.) o godz. 11.00.

Znowu Wałbrzych
Trzecią serię gier w ramach ligi okręgowej rozegrają juniorzy młodsi. Po raz kolejny ich rywalem będzie drużyna z Wałbrzycha.  Po meczach z gwarkiem (5:1) i Górnikiem Nowe Miasto (6:1) teraz podopieczni Kamila Matusika zmierzą się z Górnikiem Wałbrzych. Zawody zaplanowane zostały na sobotę (08.09.) na godz. 13.00 na wałbrzyskim obiekcie.

Druga liga w Kłodzku
Zmagania zainaugurują trampkarze, którzy w pierwszym meczu tego sezonu w lidze okręgowej zmierzą się z Piastem Nowa Ruda. To spotkanie odbędzie się na stadionie w Kłodzku w sobotę o godz. 11.00. Również pierwszy raz na kłodzkim boisku zobaczymy młodzików, występujących w II Lidze Dolnośląskiej. W trzeciej kolejce MKS zagra z Górnikiem Wałbrzych. Ten mecz zaplanowany został na godz. 11.00 w niedzielę.

Kolejni w akcji
W ten sam dzień swój mecz rozegra również młodzik młodszy, który na własnym terenie podejmie Orlika Ząbkowice Śląskie. Pierwszy gwizdek o godz. 10.00. Z kolei w lidze orlika, przeciwnikiem Nysy będą Orlęta Krosnowice. To spotkanie rozegrane zostanie w piątek o godz. 17.00 na kłodzkim obiekcie.  

Turniej najmłodszych
To nie koniec weekendowych zmagań, bo już w piątek turniejową ligę rozegrają  skrzaty, czyli piłkarze z rocznika 2012 roku.  Do rywalizacji przystąpi łącznie sześć zespołów, m.in. ze Złotego Stoku, Bystrzycy Kłodzkiej czy Kamieńca Ząbkowickiego. Mecze rozgrywane będą w piątek na bocznym bosku od godz. 16.00.