Facebook

Zapowiedź: Orzeł ląduje w Kłodzku


Nysa zakończy serię pięciu domowych meczów z rzędu pojedynkiem z ząbkowickim Orłem. Oprócz pierwszego zespołu, w Kłodzku zagra również Nysa występująca w lidze dolnośląskiej. 

Zmiana szkoleniowca
Najważniejsza zmiana dotyczyła stanowiska trenera. Tomasza Masłowskiego zastąpił Tomasz Oleksy prowadzący poprzednio Polonię-Stal Świdnica. W Orle, podobnie jak w Nysie, w letniej przerwie doszło do sporych zmian kadrowych. Drużynę z Ząbkowic Śląskich opuściło ośmiu graczy, w tym najlepszy strzelec zespołu Dawid Kuriata, który postanowił kontynuować przygodę z piłką w Unii Bardo. Ten sam kierunek wybrał doświadczony Seweryn Ślepecki.

Nowe twarze
Z kolei w Zamku Kamieniec Ząbkowicki gra Robert Herdy i Karol Zalewski, a Maciej Rakoczy wzmocnił Bielawiankę Bielawa. Ponadto zespół opuścili też: Patryk Firek, Marcel Rychlica i Sławomir Źrebiec. Tą lukę wypełnili m. in.: Remigiusz Kowerko, Szymon Brandl, Jakub Karykowski, Daniel Orzechowski, Łukasz Kucharek, Dawid Ziółkowski, Antoni Kąderak, Cezary Madej oraz Tomasz Gawlas.

Oczko więcej
Orzeł nowy sezon rozpoczął podobnie jak MKS i obecnie legitymuje się bilansem zbliżonym do kłodzkiego zespołu. Do dwóch wygranych, z Piastem Żerniki-Wrocław (2:1) i Piastem Nowa Ruda (3:0), ząbkowiczanie dorzucili bezbramkowy remis z Polonią/Stalą. W poprzednim sezonie dwukrotnie lepszy był Orzeł. Jak będzie tym razem? Start w sobotę o godz. 16.00 Zawody poprowadzi Adam Żuk z Kolegium Sędziów w Świdnicy. 

Będzie hat-trick?
Juniorzy po trzeciej zwycięstwo w trzeciej kolejce ligi okręgowej wybiorą się do Ząbkowic Sląskich. Tam zmierzą się z miejscową Polonią, która w dwóch spotkaniach poniosła dwie porażki. Mecz rozegrany zostanie w sobotę (15.09.) o godz. 11.00 na ząbkowickim stadionie.

Dwa razy Bielawa
W ten sam dzień i o tej samej porze zagrają także juniorzy młodsi. W czwartej kolejce ligi okręgowej o punkty będą rywalizować w Bielawie z tamtejszą Bielawianką. Także trampkarze zmierzą się na wyjeździe z Bielawianką Bielawa. obydwa mecze w sobotę o godz. 11.00.

Śląsk w Kłodzku
Z kolei młodzicy, występujący w lidze dolnośląskiej, podejmą na własnym boisku WKS Śląsk Wrocław. To spotkanie odbędzie się w niedzielę (16.09.) o godz. 11.00. Z kolei młodzika młodszego w ten weekend czeka przymusowa pauza. W piątek swoje spotkania rozegra Nysa w ramach ligi orlika. Kłodzczanie zagrają na wyjeździe z zespołem Orle Międzylesie. To spotkanie rozegrane zostanie w piątek (14.09.) o godz. 17.00 na boisku w Międzylesiu.