Facebook

Zapowiedź: Kolejny Orzeł na rozkładzie


Po pięciu meczach domowych z rzędu Nysa żegna się ze swoimi kibicami i zmierzy się na wyjeździe z rewelacyjnym beniaminkiem rozgrywek.

Byłe gwiazdy ekstraklasy
Przeciwnikiem w 7. kolejce czwartej ligi będzie Orzeł Prusice. Jeszcze dziesięć lat temu klub grał w B-Klasie. Teraz po dwóch efektownych sezonach awansował na najwyższy szczebel wojewódzki. Zespół z Prusic latem pozyskał Krzysztofa Ostrowskiego (130 występów w Ekstraklasie w barach m. in. Śląska Wrocław oraz Widzewa Łódź), Karola Buchli, Łukasza Kuczera, Przemysława Stasiaka czy Dariusza Zalewskiego, czy powrót z wypożyczenia utalentowanego Jakuba Wolskiego.

Strzelec wyborowy
To ma przełożenie na wyniki, bowiem Orzeł dotychczas przegrał jedno spotkanie, ze Śląskiem Wrocław 1:3 na własnym boisku, a w pozostałych meczach inkasował trzy punkty. Liderem zespołu jest Grzegorz Rejter, który przewodzi w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 13. bramek. Zawodnik do tej pory wpisywał się w każdym meczu na listę strzelców. W ostatniej kolejce ze Zjednoczonymi Żarów (4:0) nie zagrał, ale zastąpił go udanie Przemysław Stasiak, zdobywca hat-tricka.

Niedziela, rano
Kłodzczanie jadą do Prusic podbudowani trzema zwycięstwami z rzędu, odniesionymi na własnym boisku. Jak spiszą się z trzecim zespołem ligi? Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (23.09). o godz. 11.00 na boisku w Prusicach. Zawody poprowadzi Adam Trudziński z KS w Jeleniej Górze.

Lider u siebie
Na kłodzkim stadionie będzie  można zobaczyć w akcji zespół juniora starszego, który po trzech meczach lideruje w tabeli z kompletem punktów. Nysa teraz podejmie Zamek Kamieniec Ząbkowicki, który dotychczas wygrał dwa mecze (4:2 z Polonią Ząbkowice Śląskie i 1:0 z Piastem) oraz uległ na wyjeździe Victorii Świebodzice (0:1). Mecz odbędzie się w sobotę (22.09.) o godz. 11.00 na kłodzkim stadionie.

Drugi lider na wyjeździe
Z kolei inny lider w swoich rozgrywkach, drużyna juniora młodszego, zagra na wyjeździe z Unią Bogaczowice. Przeciwnik dotychczas zgromadził cztery oczka (wygrana i remis) i obecnie plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. Pojedynek odbędzie się w sobotę o godz. 13.00. Atut własnego boiska będą mieli również trampkarze, którzy zmierzą się z Górnikiem Boguszów-Gorce. Mecz pierwotnie zaplanowany jest na niedzielę (godz. 11.00), ale data może ulec zmianie (wstępnie na poniedziałek, 17.00).

Najmłodsi w akcji
W niedzielę o godz. 11.00 do rywalizacji stanie również młodzik młodszy, który zagra z Orlikiem Kłodzko. To spotkanie zaplanowane jest na niedzielę, na godz. 11.00. Jako pierwsi do boju w ten weekend staną tradycyjnie orlicy, którzy zagrają na wyjeździe z Hutnikiem Szczytna. Początek tego meczu w piątek o godz. 17.00.