Zwycięstwo na początek, Boniek zagrał

Od zwycięstwa rozpoczęła  kadra Dolnego Śląska półfinałowy turniej UEFA Regions Cup
we włoskim Montecatini Terme. Adam Bońkowski pojawił się na placu gry w drugiej połowie spotkania.

Polacy zmagania rozpoczęli od meczu z Voud ze Szwajcarii. Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla dolnoślązaków, którzy przegrywali od ósmej minuty spotkania. Taki wynik utrzymywał się do 68. minuty. Wtedy do remisu doprowadził Mateusz Magdzaik (Górnik Polkowice).

Nasza reprezentacja poszła za ciosem i sześć minut później po bramce Kornela Traczyka (Ślęza Wrocław) wygrywa 2:1. Kapitan Nysy, Adam Bońkowski, pojawił się na placu gry w 79. minucie. Wynik spotkania na 3:1 w doliczonym czasie gry ustalił Marcin Buryło (Lechia Dzierżoniów).

Kadra Dolnego Śląska zagrała w składzie: Spalenia – Łątka, Magdziak, Pożarycki, Jaros – Tomaszewski (60 Galas), Bohdanowicz, Buryło, Kluzek (64 Traczyk), Borowy – Ciupka (79 Bońkowski).

W drugim meczu naszej grupy gospodarze, drużyna Toskanii, pokonała mołdawskie Ialoveni 4:1. To właśnie zespół z Mołdawii będzie kolejnym rywalem Kadry Dolnego Śląska, który rozegrany zostanie w piątek.

Mistrzowie ośmiu grup awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się w 2019 roku na terenie jednego z finalistów. Obrońcą trofeum jest zespół Zagrzebia, który wygrał turniej finałowy Region’s Cup 2017.