Facebook

Zapowiedź: jedni kończą rundę, drudzy pauzują

Runda jesienna dobiega końca. W nadchodzący weekend Nysa rozegrani ostatni mecz pierwszej części sezonu, jednak nie ostatni o punkty w 2018 roku.

W ostatnich meczach gra kłodzkiego zespołu wyraźnie uległa poprawie, jednak w parze z tym nie idą punkty. Waszak trzeba oddać, iż kłodzczanie końcówkę sezonu mają trudną. W tym czasie rywalizowali z samą czołówką ligi (zespoły 1-2 w tabeli), a w 15. serii gier czeka ich wyjazd do Trzebnicy.

Miejscowa Polonia obecnie plasuje się na czwartym miejscu w rozgrywkach, mając na swoim koncie 26. wywalczonych punktów. Z czego 16. oczek wywalczyła na własnym stadionie, notując pięć wygranych, jeden remis i trzy porażki.

Kłodzczanie mają zarazem ostatnią okazję, aby ugrać coś w meczach wyjazdowych. Dotychczas podopieczni Krzysztofa Konowalczyka na obcych boiskach w pięciu meczach wywalczyli punkt, a to po remisie 1:1 w Wałbrzychu. A ostatniej potyczki z Polonią nie wspominają najlepiej, albowiem ulegli na jej boisku 1:6.

Mecz z Polonią rozegrany zostanie w sobotę (17.11.) o godz. 13.30 na stadionie "Fair Play Arena" w Trzebnicy. Zawody poprowadzi  Marcin Dominika z Kolegium Sędziów w Jeleniej Górze. Mecz z Polonią nie będzie ostatnim ligowym pojedynkiem w tym roku.

DZPN we Wrocławiu zaplanował jeszcze rozegranie w 2018 roku awansem pierwszej kolejki z rundy wiosennej. W tej sytuacji kłodzczanie w ostatni weekend listopada podejmą na własnym boisku MKP Wołów.

W ten weekend doralowców czeka przymusowa pauza w rozgrywkach II ligi, a za tydzień Nysa zagra w Pleszewie. 

W sobotę ostatni mecz rozegrają także młodzicy MKS, występujący w lidze dolnośląskiej. O godz. 13.00 podopieczni Łukasza Błądka zagrają w Ząbkowicach Śląskich z tamtejszym Orłem.