Facebook

WYWIAD: Kontynuacja wizji


Od miesiąca Nysa Kłodzko ma nowy zarząd i nowego prezesa klubu. Funkcję tę w nowej kadencji MKS sprawuję Tomasz Sutkowski. Praca z młodzieżą, pozyskiwanie sponsorów, transfery czy utworzenie klas sportowych – to główne wątki, ale nie jedyne, o których mowa w rozmowie.

Jest Pan człowiekiem obytym z finansami ze względu na prowadzoną działalność, więc pewnie ten aspekt działalności klubu będzie Pana oczkiem w głowie?
- TOMASZ SUTKOWSKI: Wspólnie z żoną prowadzimy biuro rachunkowe. Myśląc o sukcesach sportowych klubu w dłuższej perspektywie sprawy finansowe muszą być poukładane.

Nie jest Pan do końcową anonimową osobą w Nysie.

- Przy klubie działam od paru dobrych lat, w nim trenowały i trenują moje dzieci, a wraz z początkiem 2017 roku wszedłem do zarządu klubu.

Jakie były pierwsze kroki w klubie jako prezesa?

- Zrobiliśmy już bilans otwarcia, przeanalizowaliśmy mocne i słabe strony, nakreśliliśmy sobie cele do realizowania. Będziemy prowadzić szeroko zakrojone działania w celu pozyskiwania sponsorów czy też środków z funduszy zewnętrznych. Nieodzowne jest również pozyskiwanie sponsorów, którzy wspomogą nasz klub. Dlatego zapraszam wszystkiego firmy, osoby do współpracy partnerskiej. I kwestia kluczowa - współdziałanie z władzami miasta.

Jaką wizję ma nowy prezes?

- Chcemy kontynuować pracę i wizję poprzedniego prezesa, Bogdana Bachmatiuka. Cieszę się, że Bogdan będzie pomagał Nysie, bo jego wiedza i doświadczenie jest bezcenne. Dla piłkarskiej Nysy głównym celem jest szkolenie i wychowanie młodzieży. Dlatego jednym z moich pomysłów jest utworzenie klas sportowych, wzorując się na Szkołach Mistrzostwa Sportowego, w szkołach naszej gminy. Wstępne rozmowy nad tym pomysłem już przeprowadziłem, zobaczymy jakie przyniosą efekty.

Główną wizytówką klubu jest pierwszy zespół seniorów.

- Odbyłem już rozmowę z trenerem seniorskiej drużyny, Krzysztofem Konowalczykiem. Porozmawialiśmy o przygotowaniach do rundy wiosennej, potrzebach i sytuacji kadrowej. W tym też celu będziemy chcieli pozyskać 2-3 zawodników, głównie na pozycję bramkarza oraz obrońcy. Cel przed drużyną jest jasny – utrzymanie się w czwartej lidzie.