Sparing na piątkę [foto]

Drugi sparing, druga wygrana i drugi mecz bez straty gola.

Poniżej relacja oraz zdjęcia.

Tydzień temu kłodzczanie zmierzyli się z Kryształem Stronie Śląskie, pokonując przedstawiciela ligi okręgowej 4:0. Trzy z czterech trafień zanotował wtedy Maksymilian Fryczkowski, a jedno dołożył Kamil Kowalski.

Teraz rywalem był mistrz jesieni grupy pierwszej A Klasy, Trojan Lądek Zdrój. Trener Krzysztof Konowalczyk nie mógł skorzystać w tym meczu ze wszystkich swoich graczy. Kapitan Adam Bońkowski przebywa na zgrupowaniu Kadry Dolnego Śląska, a kilku innych piłkarzy z udziału wykluczyły choroby czy urazy.

Kłodzczanie po pierwszej połowie prowadzili 2:0, a wynik, podobnie jak tydzień temu, otworzył Kamil Kowalski. Rezultat jeszcze w pierwszej połowie podwyższył Kamil Dymek.

Po zmianie stron padły jeszcze trzy gole i wszystkie dla MKS. Drugie trafienie uzyskał Kamil Kowalski, a do siatki trafił także Grzegorz Dereń oraz Łukasz Wiącek. Rezultat mógł być bardziej okazalszy, ale Nysa nie wykorzystała rzutu karnego.

To nie było najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu, jeśli chodzi o samą grę, jednak jesteśmy na innym etapie przygotowań i z piłką mieliśmy tylko jeden trening – mówił szkoleniowiec MKS. Kolejnym rywalem w meczu kontrolnym będzie Zamek Kamieniec Ząbkowicki.