Facebook

Skompletowali towarzyski hat-trick


Trzeci sparing i trzecie zwycięstwo odnieśli piłkarze Nysy Kłodzko. Tym razem MKS sparował z wicemistrzem jesieni wałbrzyskiej ligi okręgowej.

Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka mają za sobą dwa rozegrane mecze, obydwa wygrane i zakończone bez straty gola. Najpierw MKS pokonał 4:0 Kryształ Stronie Śląskie, a następnie zwyciężył 5:0 Trojan Lądek Zdrój. Przeciwnikiem w kolejnym meczu kontrolnym był Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Rywale tydzień wcześniej rozegrali pierwszy mecz kontrolny, ulegając 0:4 ząbkowickiemu Orłowi.

W meczu pomiędzy Zamkiem, a Nysą ze zwycięstwa 3:1 cieszyli się kłodzczanie. - To był zdecydowanie nasz najlepszy dotychczasowy sparing. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, realizowaliśmy założenia przedmeczowe. Do poprawy na pewno skuteczność, bo w pewnych momentach powinniśmy zachować się lepiej pod bramką rywala – ocenił Adam Bońkowski.

Kapitan kłodzkiego zespołu wpisał się na listę strzelców, a oprócz niego gola na swoim koncie zapisał Kamil Kowalski oraz Paweł Cebulski. - Przygotowania dotychczas idą bardzo dobrze. Oby ciężka praca którą sumiennie wykonujemy na treningach, zaowocowała w lidze – dodał piłkarz Nysy.

Za tydzień formę sprawdzi kandydat do gry w czwartej lidze. Zespół z Kłodzka zmierzy się z liderem wałbrzyskiej okręgówki, Pogonią Pieszyce.