Facebook

Czwartoligowa kadra wiosną


Nowy bramkarz, juniorski powrót, bracia w duecie – znamy już kadrę Nysy, która przystąpi do rundy wiosennej w czwartej lidze.

Nową postacią w kłodzkim zespole jest bramkarz Marcel Wencel. To 27-letni zawodnik, który dotychczas występował we wrocławskich zespołach. Ostatnio bronił barw Burzy Godzieszowa, występującej we wrocławskiej A Klasie. Zespół ten to wicelider grupy drugiej po rundzie jesiennej.

Ponadto szkoleniowiec Krzysztof Konowalczyk do dyspozycji będzie miał Tomasza Pierzchalskiego, którego brakowało w pierwszej części sezonu. Z zespołem przygotowania rozpoczął także Bartłomiej Adamczewski, to pomocnik, który cztery sezony temu występował w zespole juniorskim Nysy.

W barwach MKS nie zobaczymy obrońcy Tomasza Spyrki, który w kłodzkim zespole spędził pół rundy. - Tomek trafił po kontuzji do nowego zespołu, gdzie musiał poradzić sobie z samym sobą i nową drużyna w wymagającej lidze. Do tego miał mało czasu, aby zgrać się z zespołem, bo dołączył do nas praktycznie dwa tygodnie przed ligą. Nie miał czasu, aby pokazać nam się ze swojej najlepszej strony – mówi trener Krzysztof Konowalczyk.  

Zabraknie również Sulego Ayinla, który miał duży wkład w awans zespołu do czwartej ligi, ale obecnie nie mógł pogodzić treningów z obowiązkami zawodowo-rodzinnymi. Piłkarz postanowił przenieść się bliżej zamieszkania i będzie grał w A-Klasowym Śnieżniku Domaszków.

Wczoraj informowaliśmy, iż w Kłodzku ponownie zagra Jacek Cebulski. Piłkarz ten w sezonie 2018/2019 został wypożyczony do Bielawianki Bielawa, jednak postanowił skrócić pobyt w bielawskim zespole i wiosną zagra w Nysie.

Dostępna jest KADRA SENIORÓW W RUNDZIE WIOSENNEJ.