Facebook

Zapowiedź: weekend o I ligę


- Mecz o przysłowiowe sześć punktów

- Michał Ignerski w Kłodzku
- Juniorskie sparingi

Czas na przełamanie

Piłkarzy Nysy tym razem czeka nieco dalszy wyjazd, niż w pierwszej wiosennej kolejce. Wtedy MKS udał się do stolicy Dolnego Śląska na starcie z Piastem-Żerniki (0:2). Teraz kłodzczanie udadzą się za Wrocław, a konkretnie do Łoziny. Tam rozegrany zostanie mecz z GKS Mirków/Długołęka, który tym samy rozpocznie serie meczów o przysłowiowe sześć punktów w kontekście walki o utrzymanie.

Beniaminek na inauguracje wygrał 3:2 z MKP Wołów i zrównał się punktami z kłodzkim zespołem. Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka podejdą do meczu bez Kacpra Fedorec, który w meczu z Piastem zobaczył czerwony kartonik.  Porażka w tym meczu mocno skomplikuje sytuację kłodzkiego zespołu.

Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę (23.03.) o godz. 16.00 na boisku w Łozinie, gdyż boisko w Mirkowie nadal nie jest gotowe do rozgrywania spotkań. Zawody poprowadzi Sebastian Tarnowski z KS we Wrocławiu.

Walka o I ligę

Z kolei koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko rozpoczynają walkę o pierwsza ligę. Na początek rundy play-off ich rywalem będzie AZS Basket Nysa.  W rundzie zasadniczej był remis. W Kłodzku triumfowali podopieczni Jerzego Chudeusza, a w Nysie gospodarze. Ekipa gości ma w swoich szeregach Michała Ignerskiego oraz innych doświadczonych graczy, więc zapowiada się niezły pojedynek…

Rywalizacja, która toczona będzie do dwóch zwycięstw, rozpocznie się w sobotę (23.03.) w kłodzkiej hali OSir. Początek spotkania godz. 20:00. Rewanż tydzień później w Nysie. Przy stanie rywalizacji 1:1, trzecie spotkanie odbędzie się w Kłodzku w środę 3 kwietnia. A tak przedstawiają się pary fazy play-off:

Weegree AZS Politechnika Opolska - Röben Gimbasket Wrocław
Zetkama Doral Nysa Kłodzko - AZS Basket Nysa
BC Swiss Krono Żary - KS Sudety Jelenia Góra
BC Obra Kościan - Exact Systems Śląsk II Wrocław

Podwójny test-mecz

Kolejne mecze towarzyskie rozegrają juniorzy młodsi. Nysa w ten weekend rozegra dwa mecze kontrolne i obydwa w Kłodzku. W sobotę (23.03.) o godz. 11.00 podopieczni Bogdana Bachmatiuka zagrają z Zamkiem Kamieniec Ząbkowickim, a dzień później (niedziela) o godz. 12.00 z Lechią Dzierżoniów. Sparingi odbędą się na bocznym boisku kłodzkiego stadionu.