Sokół odleciał Nysie

Kolejny mecz wyjazdowy i kolejny raz bez punktów. Tym razem Nysa musiała uznać wyższość Sokoła Wielka Lipa.

Poniżej relacja z meczu.

23. KOLEJKA IV LIGI: SOKÓŁ WIELKA LIPA – MKS NYSA KŁODZKO 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Dominik Rosiński (24), 2:0 Dariusz Bryjak (42), 3:0 Igor Wargin (49, k.). Sędziował: Jarosław Łuniewski (KS Legnica). Nysa: Wencel - Pierzchalski, Fedorec, Sasinowski (65 Walczak), Mróz, Wojtal, Ciupider (70 Gręda), Bońkowski, Grudzień, P. Cebulski, Wiącek.

Nysę w 23. kolejce IV ligi czekała potyczka z Sokołem Wielka Lipa. To była siódma wiosenna kolejka i szósty mecz wyjazdowy dla kłodzkiej drużyny. Rywale to obecnie piąty zespół ligi, który przed pierwszym gwizdkiem legitymował się dorobkiem 35 punktów.

Pod wodzą Artura Oczkosia kłodzczanie w ostatnim wyjazdowym meczu przełamali się, remisując 3:3 w Ząbkowicach Śląskich. Jednak z drużyną z Wielkiej Lipy dotychczas MKS rozegrał trzy spotkania i nie zdołał zgarnąć kompletu punktów (remis i dwie porażki).

Nie inaczej było w tym meczu. Gospodarze schodząc na przerwę, wygrywali 2:0. Kłodzczanie mieli jeszcze nadzieje na odmienienie losów meczów w drugich 45. minutach, jednak szybko Sokół rozstrzygnął losy spotkania.

W 48. minucie rzut karny sprokurował Kacper Fedorec, a Igor Wargin nie pomylił się z jedenastu metrów. Wynik nie uległ już zmianie i drużyna z Wielkiej Lipy dopisała trzy punkty po wygranej 3:0. W następnym tygodniu podopieczni Artura Oczkosia rozegrają dwa mecze. W środę (01.05.) podejmą u siebie Sokół Marcinkowe, a w sobotę (04.05.) udadzą się do Bielawy.