Facebook

Z kim w nowym sezonie zagra Nysa


W rozgrywkach wałbrzyskiej ligi okręgowej w przyszłym sezonie może dojść do małej rewolucji kadrowej. Wszystkiemu winna jest duża ilość spadkowiczów.

Ten sezon nie układa się pomyśli drużyn z naszego województwa. Z trzeciej ligi spadnie aż sześć zespołów, z czego aż trzy zagrożone są spadkiem do czwartej ligi dolnośląskiej. Tylko matematyczne szanse ma Lechia Dzierżoniów, na miejscu spadkowym jest Foto-Higiena Gać, a nad strefą spadkową znajduje się Piast Żmigród.

To oznacza, iż także większa ilość zespołów może opuścić szeregi czwartej ligi. Wiemy na pewno, że wśród zespołów, które spadną do wałbrzyskiej ligi okręgowej, jest Nysa Kłodzko i Zjednoczeni Żarów. Na dzień dzisiejszy byłby to także Orzeł Ząbkowice Śląskie, który do bezpiecznego miejsca traci cztery oczka.

Taki obrót w czwartej lidze sprawia, iż szeregi Wałbrzyskiej Klasy Okręgowej opuszczą nie trzy, a cztery zespoły. Są to: Piławianka Piława Górna, MKS Szczawno Zdrój, Sparta Ziębice i Górnik Boguszów-Gorce. Gdyby do grona spadkowiczów z czwartej ligi dołączył Piast, to wtedy do A-Klasy spadłaby piąta drużyna.

Wracając jeszcze do czwartoligowych zmagań, to niepewny swojego losu jest także Piast Nowa Ruda. W przypadku spadku dwóch zespołów z trzeciej ligi, to również ekipa z 12. miejsca z jednej z grup, z gorszą średnią punktową z całego sezonu, opuści rozgrywki. Na dziś byłby to BKS Bolesławiec (grupa wschodnia), który ma gorszy bilans od noworudzkiego Piasta.

Spoglądając jeszcze na liderów A-Klas, to po 24. kolejkach pierwsze miejsca zajmują Orzeł Lubawka (grupa I), Płomień Makowice (grupa II) i Trojan Lądek Zdrój (grupa III).

Na dzień dzisiejszy Wałbrzyska Klasa Okręgowa Seniorów w sezonie 2019/2020 wyglądałaby następująco:

1. Victoria Tuszyn
2. LKS Bystrzyca Górna
3. Włókniarz Kudowa Zdrój
4. Granit Roztoka
5. Kryształ Stronie Śl.
6. Skałki Stolec
7. Wenus Nowice
8. Grom Witków
9. Karolina Jaworzyna Śl.
10. Zdrój Jedlina Zdrój
11. Trojan Lądek Zdrój (b)
12. Płomień Makowice (b)
13. Orzeł Lubawka (b)
14. Nysa Kłodzko (s)
15. Zjednoczeni Żarów (s)
16. Orzeł Ząbkowice Śl. (s)