Facebook

Kto zagra w lidze okręgowej?


Kłodzczanie w sezonie 2019/2020 zagrają w lidze okręgowej. Miniony sezon zakończył się tydzień,  to wciąż skład rozgrywek pozostaje dużą niewiadomą.

Ponadto, oprócz MKS, z czwartej ligi spadły zespoły ząbkowickiego Orła oraz Zjednoczeni Żarów. Awans na ten poziom rozgrywkowy wywalczyła Pogoń Pieszyce i Victoria Tuszyn. Z kolei ligę okręgową powinny opuścić ostatnie cztery zespoły, czyli Sparta Ziębice, MKS Szczawno Zdrój, Piławianka Piława Górna i Górnik Boguszów Gorce.

Natomiast z rozgrywek A-Klasy miejsca premiowane awansem zajęły Orzeł Lubawka (grupa I), Dabro-Bau Makowice (grupa II) i Trojan Lądek Zdrój (grupa III).

W tej sytuacji skład Wałbrzyskiej Klasy Okręgowej Seniorów w sezonie 2019/2020 powinien wyglądać następująco:

1. MKS Nysa Kłodzko (s)
2. Orzeł Ząbkowice Śl. (s)
3. Zjednoczeni Żarów (s)
4. Orzeł Lubawka (b)
5. Dabro-Bau Makowice (b)
6. Trojan Lądek Zdrój (b)
7. Zamek Kamieniec Ząbk.
8. LKS Bystrzyca Górna
9. Granit Roztoka
10. Włókniarz Kudowa Zdrój
11. Kryształ Stronie Śl.
12. Karolina Jaworzyna Śl.
13. Wenus Nowice
14. Grom Witków
15. Skałki Stolec
16. Zdrój Jedlina Zdrój

Jak poinformował w piątek prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu, Andrzej Padewski, klub z Tuszyna zrezygnował z awansu do czwartej ligi.

Kto może zagrać za Victorię? Zgodnie z regulaminem możliwość awansu otrzymuje kolejny zespół w tabeli na koniec sezonu, czyli trzeci Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Gdyby okazało się, że Zamek również nie skorzysta z przysługującego mu prawa, to zaproszenie do gry w IV lidze otrzyma czwarty zespół. A jest nim LKS Bystrzyca Górna.

Ponadto z czwartej ligi ma wycofać się Górnik Wałbrzych, który rozpocznie rozgrywki w A Klasie (grupa I). Kto w tej sytuacji zajmie miejsce wałbrzyskiego zespołu? Wydaje się, że najwyższej sklasyfikowany spadkowicz w czwartej lidze, a jest nim Orzeł Ząbkowice Śląskie.

Czekamy na dalszy rozwój wypadków.