Mistrzowie nagrodzeni

Polski Związek Piłki Nożnej nagrodził Kadrę Dolnego Śląska za wygranie Mistrzostw Europy w piłce nożnej amatorów.

Pod koniec czerwca, dolnośląska Reprezentacja pokonała w finale gospodarzy 3:2 i po dwunastu latach ponownie wygrała UEFA Region’s Cup. Stała się tym samym drugą, obok włoskiego Veneto, drużyną, która dwukrotnie zwyciężyła w rozgrywkach nieoficjalnych mistrzostw Europy amatorów.

Zarząd PZPN zdecydował o przyznaniu mistrzowskiej ekipie nagrody w wysokości 200 tysięcy złotych. Nasza kadra podczas finałów UEFA Region’s Cup 2019 liczyła dwudziestu zawodników. Na murawie pojawiło się szesnastu z nich. Pięciu z nich zagrało wszystkie mecze w pełnym wymierza czasowym.

W kadrze był kapitan Nysy. Adam Bońkowski w czterech meczach zanotował łącznie 88 minut. Kłodzczanin znalazł się w wyjściowej jedenastce inauguracyjnego spotkania, gdzie zagrał 45 minut. Do tego dołożył kilka minut w drugim spotkaniu fazy grupowej. Z kolei w meczu finałowym „Boniek” pojawił się na placu gry w 54. minucie.