Facebook

Zapowiedź: Sparta w Kłodzku, młodzież na start


W weekend kolejna okazja do zobaczenia w Kłodzku pierwszej drużyny Nysy. Do gry wkraczają powoli zespoły młodzieżowe.

Podtrzymać zwycięską passę
W ramach czwartej kolejki Nysa rozegra drugi mecz na własnym boisku. Jej rywalem będzie Sparta Ziębice. Zespół ten pierwotnie miał rozpocząć zmagania w A-klasie, jednak skorzystał na przywróceniu Orła Ząbkowice Śląskie do czwartej ligi (wobec wycofania się Górnika Wałbrzych).

Zamieszanie nie wpłynęło negatywnie na postawę party, bo zespół ten w trzech kolejkach odniósł dwie wygrane. Na inauguracje rozgromił 7:2 Skałki Stolec, później przyszła porażka w takich samym rozmiarach w Roztoce, a w minionej kolejce pokonał 2:1 Włókniarza Kudowa Zdrój. W środku tygodnia zespół z Ziębic rozegrał spotkanie w ramach drugiej rundy Pucharu Polski, wygrywając 2:1 w Kamieńcu Ząbkowickim z tamtejszymi rezerwami Zamka.

Ostatni mecz w Kłodzku, zespół prowadzony obecnie przez Grzegorza Bartkiewicz, wspomina bardzo dobrze. W sezonie 2013/2014 Sparta zwyciężyła 2:1, a honorowe trafienie dla MKS uzyskał Jarosław Dędys. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę (31.08.) o godz. 17.00 na kłodzkim stadionie.

Kto z młodzieży zagra?
Do gry wkraczają w ten weekend zespoły młodzieżowe. Startuje Wałbrzyska Klasa Okręgowa Juniorów Starszych, ale inauguracyjne spotkanie z LKS Bystrzycą Górną zostało przełożone na 11 września.   

Swój mecz rozegrają drużyny młodzików. W ramach ligi okręgowej MKS zmierzy się w sobotę (31.08.) Piławie Górnej z tamtejszą Piławianką. Początek meczu o godz. 11.00. Dzień później (01.09.) inauguracyjne spotkanie rozegra drugi zespół młodzików, którego czeka rywalizacja w Ząbkowicach Śląskich z tamtejszą Polonią. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 10.00.