Facebook

Zapowiedź: wyjazdowy dublet/Młodzież w komplecie


Dwa mecze z rzędu na obcym terenie czeka teraz pierwszy zespół Nysy w rozgrywkach ligi okręgowej. Ponadto o punkty w ten weekend rozpoczynają walkę wszystkie zespoły młodzieżowe.

Podopieczni Arkadiusza Albrechta zagrają teraz w lidze dwa wyjazdowe mecze i to z wymagającymi rywalami. Najbliższa potyczka to starcie z Włókniarzem Kudowa Zdrój. Rywale w poprzednim sezonie wrócili na boiska ligi okręgowej i byli jedną z rewelacji rozgrywek, kończąc zmagania na wysokim szóstym miejscu, wcześniej długo plasując się na podium.

Początek tego sezonu w ich wykonaniu już taki udany nie jest, bowiem zespół prowadzony przez Karola Ulatowskiego zdobył trzy oczka, wygrywając na własnym boisku 4:1 ze Skałkami Stolec. Ponadto w roli gospodarza uległ 0:3 drużynie z Witkowa, a na wyjazdach przegrywał 1:2 z Granitem Roztoka oraz Spartą Ziębice.

Ostatni raz drużyny Nysy i Włókniarza w lidze spotkały się w sezonie 2014/2015. Na kudowskim boisku MKS wygrał 6:0, a w rewanżu 2:0. Na koniec tamtych rozgrywek drużyna z Kudowy-Zdroju pożegnała się z ligą. Wcześniej zdobywanie punktów w starciach z Włókniarzem, zwłaszcza na jego boisku, tak łatwo Nysie nie przychodziło...  

Jak będzie tym razem? Spotkanie odbędzie się w niedzielę (08.09.) o godz. 17.00 na stadionie w Kudowie Zdroju.

Młodzieżowa rywalizacja
Swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrają juniorzy starsi, którzy podejmą ząbkowickiego Orła. Spotkanie rozegranie zostanie w niedzielę (08.09.) na stadionie w Kłodzku. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 14.00.

Drugie spotkanie ligowe rozegrają trampkarze. Tym razem w ramach rozgrywek ligi okręgowej zmierzą się w Wałbrzychu z tamtejszym Górnikiem. Pojedynek odbędzie się w sobotę (07.09.) o godz. 13.00.

Do rywalizacji staną zespoły młodzików. Pierwszy zagra na własnym boisku w sobotę o godz. 11.00, kiedy to podejmie Piasta Nowa Ruda. Z kolei druga drużyna dwie godziny później (13.00) uda się do Henrykowa na mecz z tamtejszą Henrykowianką.

A już w piątek (18.00) Nysa rozegra swój mecz w ramach ligi orlika. Jej rywalem w meczu wyjazdowym będzie ekipa AP Dzieci Śląska Wojbórz.