Facebook

Zapowiedź: Wyjazd do Zamku, turniejowo w Kłodzku


Kolejny niewygodny rywal na rozkładzie piłkarzy Nysy. Kłodzczanie zagrają w Kamieńcu Ząbkowickim z tamtejszym Zamkiem, który na własnym boisku jeszcze nie przegrał. Do tego mecze drużyn młodzieżowe, a w niedzielę odbędzie się turniej na kłodzkim stadionie.
 

Po pierwsze...
W 8. serii gier wałbrzyskiej ligi okręgowej rywalem Nysy będzie Zamek Kamieniec Ząbkowicki. I to kolejna z tych drużyn, które kłodzkim piłkarzom nie leżą, gdy mierzą się z Zamkiem na jego terenie. Po drugie to jedna z rewelacji poprzednich rozgrywek, której trenerem był Arkadiusz Albrecht. Zrezygnował on z funkcji szkoleniowca Zamka na kolejkę przed końcem rozgrywek.

To nie jest ten zespół
Obecnie najbliższy rywal MKS plasuje się na 13. miejscu w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów. - Niestety, popełniamy indywidualne błędy, nadal nie mamy komfortu jeśli chodzi o zestawienie wyjściowej jedenastki i ogólnie wygląda to średnio. Przejmując zespół po trenerze Albrechcie oczekiwania kibiców były na pewno znacznie wyższe, jednak trzeba pamiętać, że to nie jest ten sam zespół, co w poprzednim sezonie – mówił dla em24.pl obecny trener Grzegorz Czachor po ostatnim meczu w Kudowie-Zdroju. Zamek uległ z Włókniarzem 0:4. Jednak na własnym terenie jest nie pokonany, z bilansem dwóch wygranych i jednego remisu.

Łyk historii
Jeśli chodzi o historię spotkań, to w sezonie 2016/2017 kłodzczanie wygrali 4:3 w Kamieńcu Ząbkowickim, chociaż w meczu dwukrotnie przegrywali różnicą dwóch bramek. Wcześniej Nysa trzykrotnie spotykała się z Zamkiem, nie potrafiąc zgarnąć kompletu oczek. Bilans to jeden remis i dwie porażki. Aby znaleźć kolejne zwycięstwo MKS nad Zamkiem na jego boisku, to trzeba cofnąć się do 7 września 2014 roku. Wtedy kłodzczanie wygrali 4:0. 

Niedzielne popołudnie
Kolejne spotkanie pomiędzy obydwoma zespołami rozegrane zostanie w niedzielę (29.09) na stadionie w Kamieńcu Ząbkowickim. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 16.00

Wyjazd juniorów
Juniorów starszych, po ograniu lidera z Nowej Rudy, tym razem czeka wyjazdowy mecz z beniaminkiem rozgrywek wałbrzyskiej ligi okręgowej. Kłodzczanie zmierzą się z Włókniarzem Kudowa Zdrój. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (29.09.) o godz. 11.00 na boisku w Kudowie-Zdroju.

Domowy mecz
O tej samej porze zagrają także trampkarze. Podopieczni Kamila Matusika będą mieli jednak atut własnego boiska, bowiem na kłodzkim stadionie zagrają z AKS Strzegom.  Dzień wcześniej (28.09.) na boiskach zameldują się młodzicy. Pierwszy zespół o godz. 11.00 zagra w roli gospodarza z Lechią Dzierżoniów. Z kolei mecz drugiego zespołu, który miał zmierzyć się ze Ślęzą Ciepłowody, został przełożony na 3 października.

Turniejowa niedziela
W niedzielę na kłodzkim stadionie odbędzie się turniej, gdzie do rywalizacji przystąpią drużyny w trzech kategoriach wiekowych. Zmagania odbędą się w roczniku 2008, 2010 i 2013. Oprócz gospodarzy, przyjadą zespoły Trojana Lądek Zdrój, Zdrój Jedliny Zdrój, Siódemki Bielawa, KS Stary Wielisław, Orlika Ząbkowice Śląskie, AP 13 Świdnica, AP Krasnal Trzeboszowice czy AP Goal Kamieniec Ząbkowicki. Start o godz. 09.00.