Facebook

Zapowiedź: Odczarowac jedliński obiekt [AKTUALIZACJA]


Powoli zbliżamy się do końca rundy jesiennej, a w niej czekają Nysę mecze ze ścisłą czołówką wałbrzyskiej ligi okręgowej. W najbliższy weekend MKS zmierzy się w Jedlinie-Zdroju, gdzie w dotychczasowych konfrontacjach nie wywalczył nawet punktu. Z kolei koszykarzy w ten weekend czeka przymusowa pauza. Ponadto na kłodzkim stadionie swoje mecze rozegrają drużyny młodzieżowe MKS.

Czas na przełamanie
Dotychczas kłodzczanie ze Zdrojem na jego terenie spotykali się trzykrotnie. Pierwszy mecz miał miejsce w sezonie 2014/2015, kiedy to MKS na boisku rywali przegrał 2:4. Sezon później Nysa również wracała bez punktów i z bagażem czterech goli (0:4). Ostatni raz pojedynek pomiędzy obydwoma ekipami miał miejsce w rozgrywkach 2015/2016. Mecz wyjazdowy przypadł w ostatniej kolejce, gdy zespół z Kłodzka świętował już awans do czwartej ligi.  Wtedy także lepsi byli rywale, którzy zwyciężyli 2:1.

Rywal z pudła
W obecnych rozgrywkach podopieczni Radosława Kwiatkowskiego przed sobotnim meczem plasują się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Zdrój o wiele lepiej radzi sobie na wyjazdach, gdzie wygrał cztery z pięciu spotkań. Z kolei w spotkaniach domowych gra w kratkę, notując dwie wygrane, dwa remisy i dwie porażki. Patent na wywiezienie trzech punktów znalazł Grom Witków (wygrana 3:2) i Płomień Makowice po wygranej w pierwszej kolejce (3:1).

Sobotni termin
Do meczu z Nysą jedliński zespół przystąpi po trzech wygranych meczach z rzędu. A w minionej kolejce cieszył się ze zwycięstwa 4:2 w Kudowie-Zdroju. Jak potoczą się losy sobotniego pojedynek? Mecz rozegrany zostanie w sobotę (26.10.) o godz. 14.00 na stadionie w Jedlinie-Zdroju.

Juniorski Kryształ
Tydzień wcześniej z Kryształem Stronie Śląskie rywalizowała pierwsza drużyna. Teraz strońska ekipa będzie rywalem juniorów starszych. Podopieczni Artura Oczkosia podejmą na stadionie OSiR Kryształ, który w lidze zgromadził trzy punkty, w sobotę (26.10.) o godz. 11.00.

Domowe potyczki
O tej samej godzinie, ale dzień później (27.10.), na kłodzkie boisko wybiegną trampkarze. Ich rywalem będzie Victoria Świebodzice. Początek meczu o godz. 11.00. Z kolei zespoły młodzików czekają potyczki z LKS Dobrocin (11.00) i AP Goal Kamieniec Ząbkowicki (13.00). Obydwa spotkania rozegrane zostaną w sobotę na kłodzkim stadionie.

*Mecz juniorów starszych pomiędzy Nysą Kłodzko, a Kryształem Stronie Śląskie został przełożony na 11 listopada (14.00).