Facebook

Pierwsze koty za płoty [foto]


Pierwsze spotkanie kontrole w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali piłkarze Nysy. W meczu wystąpiło czterech nowych graczy. W sparingu lepszy był czwartoligowiec. 

MECZ TOWARZYSKI SENIORÓW: NYSA KŁODZKO – SKALNIK GRACZE 0:1 (0:2)
Skład Nysy: Brandl (46 zawodnik testowany) – Karykowski, Sasinowski, Wiącek, zawodnik testowany, Dędys, zawodnik testowany, Bachmatiuk, Kowalski, zawodnik testowany, Tracz. W drugiej połowie zagrali: Konowalczyk, Ciupider, Pierzchalski, Cebulski, Pasternak, Wawryniuk i Siekaniec. 

 Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.

Rywalem był Skalnik Gracze. Zespół ten występuje w czwartej lidze opolskiej, plasując po pierwszej części sezonu na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów.

W pierwszej części sparingu zespół z Kłodzka zagrał w dość eksperymentalnym zestawieniu. Szanse pokazania się od pierwszej minuty dostało trzech nowych zawodników. Po pierwszej połowie prowadzili rywale (1:0), wykorzystując rzut karny tuż przed przerwą.

Po zmianie stron przycisnęli podopieczni Arkadiusza Albrechta. Wtedy na placu gry pojawili się, podstawi gracze Nysy, którzy stanowili o sile zespoły w rundzie jesiennej. Oprócz tego zobaczyliśmy kolejnego testowanego zawodnika, który zastąpił między słupkami Szymona Brandla.

Nim z drugiego trafienia cieszył się Skalnik, to piłka dwukrotnie wpadła do siatki. Jednak arbiter nie uznał goli dla Skalnika, jak i MKS, odgwizdując spalonego oraz faul. Pod koniec pojedynku czwartoligwiec zdobył drugiego gola, ustalając wynik sparingu na 2:0. 

W ramach przygotowań podopieczni Arkadiusza Albrechta rozegrają siedem meczów kontrolnych, głównie z zespołami występującymi w IV lidze. Kolejny sparing już za tydzień (01.02.) Rywalem będzie AKS Strzegom.