Porażka na koniec [foto]

Cztery stracone gole, dwa przeciwko Nysie podyktowane rzuty karne, a w kadrze czterech nowych graczy. Tak w skrócie wyglądał ostatni sparing kłodzkiego zespołu w ramach zimowych przygotowań. – A te kolorowo nie wyglądają – nie owija w bawełnę kapitan Kamil Kowalski.

Serię meczów kontrolnych podopieczni Arkadiusza Albrechta zakończyli spotkaniem z kolejnym czwartoligowcem. Tym razem rywalem w sparingu był Piast Nowa Ruda.

Na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem (2:0) schodzili noworudzianie. W 30. minucie rzut karny na gola zamienił Chabrowski, a po chwili do siatki trafił Poświstajło. - Pierwsza połowa wyglądała przyzwoicie. Zalecenia, jakie mieliśmy od trenera, staraliśmy się wykonywać i w pewnych momentach gra wyglądała dobrze – ocenił Kamil Kowalski.

Po zmianie stron ponownie mieliśmy rzut karny dla Piasta. Uderzenie z jedenastu metrów obronił golkiper MKS (zawodnik testowany), ale wobec dobitki był bezradny. Wcześniej na listę strzelców ponownie wpisał się Chabrowski. Rozmiary sparingowej porażki zmniejszył Kamil Kowalski. Oprócz wspomnianego bramkarza, w barwach MKS zagrało trzech nowych zawodników. Jeden to napastnik (jesienią grający w Skałkach Stolec), a pozostali dwaj to obrońcy narodowości ukraińskiej.

Powoli kończy się czas przygotowań do rundy wiosennej. – Jeśli chodzi o okres przygotowawczy, to kolorowo on nie wygląda. Pierwszy problem to frekwencja. Część zawodników solidnie trenuje i stara się przygotować do rundy wiosennej. Ale druga część myśli, że nie trzeba trenować i awans przyjdzie sam. Trener stara się to poukładać, ale bez indywidualnego zaangażowania poszczególnych zawodników, ciężko będzie osiągać dobre wyniki  – mówi kapitan zespołu.

To nie jedyny problem MKS. - W Kłodzku nie mamy możliwości trenowania na pełnowymiarowym boisku sztucznym, ćwiczymy na orlikach. To przekłada się w meczach sparingowych, gdzie gramy na dużych boiskach – dodaje K Kowalski.

Do wznowienia drugiej części sezonu w lidze okręgowej pozostają dwa tygodnie. Nysa rozpocznie zmagania od meczu na własnym boisku z Venusem Nowice. Mecz ten zaplanowany jest w niedzielę (22.03.) o godz. 15.00.