Facebook

Pomysły na zakończenie sezonu


Wciąż czekamy, większość z nas z nadzieją, że uda się wznowić obecny sezon piłkarski. A im dłużej nie można grać, przybywa wariantów, co zrobić z rozgrywkami, gdyby nie udało się ich wznowić. Jakie to warianty?

Obecnie obowiązuje plan ustalony przez PZPN, który zakłada, że na koniec sezonu będzie się liczyć kolejność po ostatniej pełnej rozegranej kolejce.

Kolejne pomysły przedstawił Śląski Związek Piłki Nożnej. - Na podstawie przeprowadzonych konsultacji z klubami Śląskiego ZPN i pozostałymi 15. Związkami Wojewódzkimi, postanowiono na tym etapie nie kończyć sezonu piłkarskiego, a obecny czas wykorzystać w celu wypracowania wspólnego stanowiska przez wszystkie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej – czytamy w komunikacie.

O jakich wariantach mowa?
1. Anulowanie rozgrywek
2. Zakończenie rozgrywek z awansami i spadkami
3. Zakończenie rozgrywek z awansami bez spadków

- Po analizie przeprowadzonych konsultacji – śląskie kluby przychylają się do wariantu nr 3. Śląski ZPN będzie rekomendował powyższy wariant na spotkaniach z pozostałymi Związkami Wojewódzkimi – mówi Henryk Kula, prezes śląskiego związku. 

Być może kolejne pomysły, rozwiązania, poznamy niebawem. - W tym tygodniu zarząd PZPN spotyka się na wideokonferencji. Porozmawiamy o tym co dalej z rozgrywkami – poinformował w poniedziałek, sternik DZPN Wrocław, Andrzej Padewski.