Facebook

Nysa lideruje także w statystykach


Platforma PlayMaker Pro, zajmująca się profesjonalnymi statystyki w niższych ligach, wzięła pod lupę wałbrzyską ligę okręgową. Wśród kluczowych zawodników tego sezonu znalazło się dwóch zawodników Nysy.

Na pierwszym miejscu, wśród najlepszych piłkarzy ligi, plasuje się Jakub Karykowski. Obrońca MKS uzyskał średnią punktową 2,26. Tuż za podium sklasyfikowano kłodzkiego golkipera. Szymon Brandl zagrał w barwach MKS 1245 minut i uzyskał średnią 2,20.


Łącznie pięciu zawodników spędziło na boisku 1260 minut. Wśród nich jest Jakub Karykowski, który rozegrał 1260 minut, strzelając jednego gola.  


W kategorii talentów najwyżej klasyfikowano siedemnastoletniego zawodnika z Żarowa. Konrad Iwanicki, który rozegrał dla Zjednoczonych 1096 minut i zdobył dwa gole, uzyskał bilans 2,34. Na drugim miejscu znalazł się piłkarz z naszego regionu. To były zawodnik Nysy Kłodzko, teraz występujący w Stroniu Śląskim. Mowa o Tytusie Data, który uzyskał średnią 2,33 (1201 minut, jeden gol).Z kolei wśród najbardziej doświadczonych także znajdziemy „kłodzki” akcent. Na trzeciej pozycji znajduje się były szkoleniowiec Nysy, Paweł Adamczyk (bilans punktowy 1,74). Najwyższą średnią w tej kategorii ma Jarosław Lato, obecnie zawodnik Venus Nowice.

Wpływ na punktację PlayMaker miało kilka zmiennych (liczba minut, wiek, pkt drużyny, bramki etc.). Do tego w każdej kategorii zawodnikom przypisano odpowiednio dobrane wagi i nałożono logarytmy, a im więcej punktów dany piłkarz uzyskiwał, tym automatycznie zwiększała się nota zawodnika.