Facebook

Ukraiński medalista w Nysie


Nie było nam dane zaprezentować kadry Nysy, jaką zobaczylibyśmy w rundzie wiosennej. A wzmocnień nie zabrakło. Wśród nich jest dwóch piłkarzy narodowości ukraińskiej. Jeden z nich to Vladyslav Shynkarov.

To 21-letni obrońca, który trafił do Polski latem ubiegłego roku. - Na Ukrainie trudno grać, trybuny są puste, finansowanie jest minimalne. Wojna i inne z tym związane incydenty odcisnęły piętno na futbolu. Jak większość piłkarzy od najmłodszych lat, marzyłem i chciałem grać w Europie – mówi zawodnik. Jesienią Vladyslav Shynkarov występował w opolskiej lidze okręgowej. Był zawodnikiem Orła Źlinice, gdzie zagrał w dziesięciu meczach i strzelił cztery gole.


W lutym trafił do kłodzkiej drużyny. – Oglądałem w Internecie kilka meczów Nysy. Widziałem przodującą drużynę, grającą kombinacyjnie. Nie żałuję, że dokonałem takiego wyboru. Trener, prezes i zespół wspierają mnie. Są zainteresowani tym, jak się czuję i stale oferują swoją pomoc. Będę chciał odpłacić się tym samym drużynie – zapowiada ukraiński zawodnik, który z MKS przepracował okres przygotowawczy.

Zimą wystąpił trzech w meczach kontrolnych. Zagrał przeciwko GKS Kobierzyce, Bielawiance Bielawa i noworudzkiemu Piastowi. - Adaptacja w zespole była bardzo szybka, atmosfera jest super. Sam proces treningowy jest intensywny i zróżnicowany, więc nie mam powodów, aby narzekać – opowiada V. Shynkarov. Z uwagi na pandemię koronawirsa nie było mu dane zadebiutować w barwach Nysy w rozgrywkach ligowych. - Zespół gra dobrą piłkę nożną i zasługuje na grę w wyższej lidze – dodaje.


Shynkarov Vladyslav Yuriyovich - urodzony 29.05.1998 roku (21 lat). Obywatelstwo: ukraińskie. Pozycja: obrońca. Rozgrywki: 2011-2015 Mistrzostwa Ukrainy (DUFLU), Th Double Cup Int. Dr. 2015-2017 (48 gier - 14 bramek), Helios Academy Kharkiv w 2018 roku, „Cobra U-19” Kharków - 2018 (14 gier, 5 bramek), „Cobra” Charków (Amator League of Ukraine) - 15 gier, 4 gole, 2018/19 Sumy Sumy (1. Liga Ukrainy). Osiągnięcia: srebrny medalista mistrzostw Ukrainy 2013 wśród młodzieży, brązowy medalista Mistrzostw Ukrainy wśród U-19 (2018), złoty mistrz miasta Charkowa 2014/2015, powołany do reprezentacji Ukrainy wśród uniwersytetów Ukrainy w 2018 roku (Uniwersjada).