Facebook

To już oficjalnie! Nysa w IV lidze!


Jest decyzja odnośnie przerwanych rozgrywek w niższych ligach oraz zmaganiach młodzieży, spowodowanych pandemią koronawirusem.

W czwartek odbyło się spotkanie prezesów wszystkich wojewódzkich związków piłkarskich. Zadecydowali oni o losie obecnego sezonu 2019/2020 w rozgrywkach od trzeciej ligi do najniższej klasy rozgrywkowej.

W oficjalnym komunikacie Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, iż decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Zgodnie z przewidywaniami, postanowiono, iż rozgrywki od IV ligi do B klasy został zakończony. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Po rundzie wiosennej pierwsze miejsce w wałbrzyskiej lidze okręgowej zajmują podopieczni Arkadiusza Albrechta. Tym samym Nysa po roku przerwy wrócą na boisku czwartej ligi. Z drugiego miejsca awans uzyska Orzeł Lubawka. 

Wciąż nie podjęto decyzji co do rozgrywek trzeciej ligi. Ta ma zapaść na posiedzeniu PZPN w dniu 12 maja.