Facebook

Informacje z wideokonferencji


W sobotę odbyła się kolejna wideokonferencja. Tym razem do rozmowy zaproszono kluby czwartej ligi oraz klasy okręgowej. Czego się dowiedzieliśmy?

Poznaliśmy wstępny termin rozpoczęcia sezonu 2020/21. – Rozgrywki wystartują w pierwszy lub drugi weekend sierpnia. Co do obostrzeń przy niższych ligach, to musimy poczekać na wytyczne rządu – mówi prezes Paweł Wiśniewski, który brał udział w wideokonferencji. Również będziemy musieli poczekać na obecny skład rozgrywek, bowiem do 15 czerwca klubu mogą zadeklarować chęć gry w niższej klasie rozgrywkowej o jeden szczebel.

Po przejściowym sezonie związek będzie chciał wrócić do pierwotnej liczby drużyn w rozgrywkach czwartej ligi. A chcąc wrócić do obecnej formuły, czyli grup liczących po szesnaście drużyn, to z rozgrywkami będzie musiało się pożegnać siedem drużyn. Ta ilość na koniec rozgrywek będzie mogła się zwiększyć, gdyby z trzeciej ligi spadać będzie więcej niż jeden dolnośląski zespół.

Przed startem ligi ma zostać rozegrany finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. W nim Śnieżnik Domaszków zmierzy się z Polonią/Stalą Świdnica. A jak podaje portal dolfutbol.pl, w sezonie 2020/21 udział pucharze będzie dobrowolny dla drużyn od III ligi do A klasy.