Facebook

Po sprawiedliwość do... Jeleniej Góry


Znamy już listę uprawnionych drużyn do gry w czwartej lidze, poznaliśmy datę inauguracji rozgrywek. Wiemy również, który związek poprowadzi czwartoligowe zmagania.

W czwartej lidze mamy obecnie mamy czterdzieści jeden zespołów uprawnionych do gry w tej klasie rozgrywkowej. Ta liczba się zmniejszy, bowiem wśród czterech ekip rozegrane zostaną baraże. Zespoły Apisu Jędrzychowice oraz Polonii-Stali Świdnica rozegrają mecz o wejście do trzeciej ligi.

Z kolei ekipy jeleniogórskiej okręgówki, Włókniarz Leśna (drugie miejsce) i Victoria Ruszów (trzecia lokata) także zagrają baraż o wejście do wyższej ligi (obydwie ekipy mają na swoim konie po 31. punktów). Po rozegraniu tych dodatkowych spotkań wtedy zostanie 38 ekip - po 19 w każdej grupie. Podziału na grupy możemy spodziewać się na początku lipca.

Wiadomo, że start ligi zaplanowany został na pierwszy weekend sierpnia. Dziś dowiedzieliśmy się również, kto poprowadzi dane rozgrywki. Podokręg Jelenia Góra będzie odpowiedzialny za grupę wschodnią, a za zachodnią Podokręg Legnica.

Oznacza to, że rozgrywkami, w których będą uczestniczyły kluby z okręgów wrocławskiego i wałbrzyskiego, będą zawiadywali działacze z Jeleniej Góry. Przedstawiciele DolZPN uspokajają jednak, że obecnie praktycznie wszystko można załatwić online i nie będzie to generowało dodatkowych kosztów, np. związanych z podróżami do siedziby podokręgu.