Facebook

Koniec sparingów, czekamy na ligę [foto]


Na koniec przygotowań kłodzczanie zagrali z Kryształem Stronie Śląskie. To była trzecia gra z przedstawicielem ligi okręgowej. I ponownie zakończoną wygraną MKS, mimo przegrywania 0:2 i przestrzelania dwóch jedenastek. 

- To był nasz ostatni sparing w ramach przygotowań. Teraz zostało nam półtora tygodnia, aby przede wszystkim popracować nad zgraniem poszczególnych formacji - mówi trener Arkadiusz Albrecht. 

A sam sparing też miał ciekawy przebieg. Rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia 2:0 przez piłkarzy ze Stronia Śląskiego. Do tego Nysa w pierwszej części sparingu nie wykorzystała dwóch rzutów karnych. Mimo to udało się zdobyć kontaktowego gola, którego autorem był Tomasz Pierzchalski. W drugiej połowie przewaga należała do Nysy, która strzeliła trzy bramki i cały sparing wygrała 4:2.

Inauguracja czwartoligowych rozgrywek już w pierwszy weekend sierpnia (01.08.). - W kadrze mamy też kilka urazów, dlatego nie mogłem skorzystać ze wszystkich piłkarzy, ale do rozgrywek powinniśmy przystąpić w optymalnym zestawieniu - dodaje opiekun MKS. 

Kłodzczanie zmagania rozpoczną od meczu na własnym stadionie z Pogonią Pieszyce. 

 

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.