Facebook

Pogoń gra za free


Pierwsza kolejka IV ligi już w sobotę. Nysa sezon zainauguruje od meczu z Pogonią Pieszyce. Jak wygląda sytuacja w ekipie rywali?

Pogoń w poprzednim sezonie po raz pierwszy w swojej historii zagrała na czwartoligowym poziomie. W przedwcześnie zakończonym sezonie, w szesnastu meczach, podopieczni Sebastiana Gorząda zdobyli jedenaście punktów i zajęli przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli. Wbrew temu Pogoń nie była chłopcem do bicia i wielu zespołom napsuła dużo krwi. – Większość zawodników po raz pierwszy grała w czwartej lidze i początki były naprawdę trudne. Z każdym meczu moi podopieczni nabierali pewności siebie, charakteru i wyglądało to dużo lepiej – ocenia trener Sebastian Gorząd. 

Był to nasz pierwszy sezon w czwartej lidze w historii i zapłaciliśmy frycowe. Nawiązywaliśmy walkę, ale nieznacznie przegrywaliśmy. Borykaliśmy się z problemami kadrowymi. Często graliśmy dwunastoma, trzynastoma zawodnikami. Taka jest specyfika małego miasta, tym bardziej że nie płacimy zawodnikom za granie. Nie płaciliśmy w A Klasie, nie płaciliśmy w „Okręgówce” i nie zamierzaliśmy tego robić w czwartej lidze. U nas można grać, ale za darmo. Nasze dofinansowanie z gminy wynosi sześćdziesiąt tysięcy złotych i po prostu nas nie stać na płacenie za grę. Mimo to nasza kondycja finansowa od wielu lat jest stabilna. Pozyskujemy środki zewnętrzne i wydajemy je na bieżącą działalność. Na bieżąco poprawiamy też bazę sportową. Mamy nowy budynek klubowy, który teraz będziemy wyposażali, główne boisko jest po remoncie, do tego dysponujemy drugim boiskiem treningowym – mówi prezes klubu Radosław Drążczyk. 

W ramach przygotowań, Pogoń przegrała 1:5 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki, najpierw uległa 0:5 GKS Kobierzyce, a później ograła ich 2:0. Ostatnio uległa 2:8 ząbkowickiemu Orłowi.  Ząbkowice Śląskie (2:8). - Gramy o utrzymanie. Chcemy się uczyć, zawodnicy mają się rozwijać. Przyszło do nas latem wielu młodych graczy i będą grali oni o swoją przyszłość – zapowiada szkoleniowiec z Pieszyc. 

Do zespołu przybyli: Bartosz Higi (Bielawianka Bielawa), Mateusz Kozłowski (bez klubu), Jakub Listwan (Boxmet Piskorzów), Jakub Kubiak (powrót z wypożyczenia z Lechii Dzierżoniów), Damian Więczek (Piławianka Piława Górna), Bartosz Górecki (wychowanek), Bartosz Sikora (Niemczanka Niemcza), Kacper Szewczuk (Harnaś Starczówek). W nowym sezonie zabraknie Jakuba Stańko (koniec wypożyczenia z AKS SMS Łódź), Jakuba Gucwy (GKS Kobierzyce), Bartosza Rzepskiego, Marka Korzeniowskiego (Lechia Dzierżoniów) oraz Bartosza Tomkiewicza (koniec wypożyczenia z Lechii Dzierżoniów).