Facebook

Kadra w sezonie 2020/21


To będzie mocno zmieniona, ale przede wszystkim wzmocniona, kadra. W sezonie 2020/21, na boiskach czwartej ligi, zobaczymy łącznie dziewięciu nowych piłkarzy. Wśród nich zawodnik z trzecioligową przeszłością, czołowy snajper ligi okręgowej czy najskuteczniejszy gracz A-klasy. 

Zacznijmy od pozycji bramkarza. Do klubu trafił doświadczony Bartłomiej Gawdanowicz oraz młody utalentowany golkiper Marcel Rosenau. Ten pierwszy znany jest z gry w Zamku Kamieniec Ząbkowickim, Sparcie Paczków czy Unii Złoty stok. Z kolei drugi ostatnio był zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, a trafił do niej z Zamka Gorzanów.

W obronie zobaczymy Filipa Barskiego. To niespełna 30-letni piłkarz, który przez lata grał na boiskach trzeciej ligi. Najpierw w Lechii Dzierżoniów, a później w Foto-Higienie Gać. Wiosną trafił do Ząbkowic Śląskich, ale nie zdążył zadebiutować ze względu na zawieszone rozgrywki. Teraz będzie podporą kłodzkiej defensywy. 

Kolejny doświadczony gracz to Krzysztof Pietrzykowski. Pomocnik ten w przeszłości reprezentował barwy choćby Unii Bardo, Orła Ząbkowice Śląskie czy Lechii Dzierżoniów. Ponownie w Kłodzku zobaczymy Mikołaja Kotfasa. Zawodnik ten ostatnie mecze zagrał w Nysie w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013,. A konkretnie w zespole juniorów młodszych, występującym w lidze dolnośląskiej. Później odszedł do Śląska Wrocław, a w ostatnich rozgrywkach grał w czwartoligowym Piaście-Żerniki z Wrocławia. 

Do Kłodzka trafił 18-letni perspektywiczny pomocnik Maciej Dymek, pozyskany z Zamka Gorzanów oraz najlepszy snajper wałbrzyskiej A-klasy. Wojciech Brogowski w pierwszej części poprzedniego sezonu zdobył dla Śnieżnika Domaszków 21 bramek. 

W ataku za to zobaczymy czołowego strzelca wałbrzyskiej ligi okręgowej. To Piotr Satanowski, który jesienią strzelił szesnaście goli dla Skałek Stolec. W kadrze znalazło się również dwóch ukraińskich piłkarzy. Jeden z nich to defensor, Semen Yefymenko, który już zimą trafił do Nysy. Drugi to pomocnik Pavlo Pokhytailo. – Na tego piłkarza jeszcze musimy poczekać. Wysłaliśmy wszystkie dokumentu do związku i czekamy na odpowiedź z ukraińskiego związku – mówi prezes Paweł Wiśniewski.  

Jeśli chodzi o ubytki, to Jarosław Dędys przeniósł się Słowianina Wolibórz, Jakub Karykowski powrócił do ząbkowickiego Orła, a zimą Matheus Sousa przeniósł się do obecnie innego beniaminka czwartej ligi, Orła Lubawki. 

Zobacz KADRĘ SENIORÓW W SEZONIE 2020/2021.