Facebook

Zapowiedź: wyjazdowa kolejka


To będzie pojedynek dwóch zwycięskich na inauguracje drużyn. Do tego ekip, które wygrały swoje mecze bez straty gola. W drugiej kolejce czwartej ligi Nysę czeka wyjazd do Strzegomia.

Rywal z czołówki
Podopieczni Arkadiusza Albrechta na starcie ligi pokonali 4:0 Pogoń Pieszyce. Jeszcze więcej bramek, bo pięć zaaplikował AKS, gromiąc 5:0 Orła Lubawkę. Przez ostatnie cztery sezony AKS występował w grupie zachodniej, gdzie był czołową drużyną. Zespół w tamtych sezonach kończył rozgrywki kolejno na czwartym, drugim, pierwszym i drugim miejscu.

Transfery
W opinii obserwatorów grupa wschodnia jest bardziej wymagająca niż zachodnia. Myślę, że będzie trudniej. Jest kilka zespołów, które nie ukrywają swoich aspiracji – mówi trener Robert Bubnowicz. Latem do AKS przyszli Domaradzki (Lechia Dzierżoniów), Emeka John (Polonia-Stal Świdnica), Krupnik (Stal Brzeg), Sawicki (Foto-Higiena Gać), Trawka (Grom Witków) oraz Wajda (Polonia-Stal Świdnica).

Jakość zostaje
Z kolei do Foto-Higieny Gać przenieśli się Damian Jaroszewski, Mateusz Krzymiński, wałbrzyskiego Górnika zasilił Malczewski, a Kamil Młodziński przeniósł się do Karkonoszy Jelenia Góra. – Kadra w porównaniu do poprzedniego sezonu będzie szczuplejsza, ale zespół nie straci na jakości – dodaje szkoleniowiec AKS.

Historii szmat
Jeśli chodzi o rywalizację pomiędzy obydwoma ekipami, to na czwartoligowym poziomie MKS spotkał się w sezonie 2011/2012. Wtedy w Kłodzku rywale wygrali 6:1, a w rewanżu 4:2. Była to ostatnia ligowa rywalizacja. Wcześniej Nysa i AKS rywalizowali ze sobą w lidze okręgowej. Rok wcześniej, gdy zespół ze Strzegomia wygrywał ligę, padł remis 2:2, a w Strzegomiu gospodarze zwyciężyli 2:1. Ostatnie zwycięstwo miało miejsce w sezonie 2008/09. Wtedy na boisku AKS, zespół prowadzony przez Pawła Adamczyka, wygrał 2:0.

Sobotnia data
Jak będzie w sezonie 2020/21? Spotkanie pomiędzy AKS, a Nysą rozegrane zostanie w sobotę (08.08.) o godz. 17:00 na boisku w Strzegomiu. Zawody poprowadzi Marcin Fajfer z KS Wrocław.