Puchar Polski: juniorska Nysa z awansem [foto]

Do rozgrywek Pucharu Polski zostali posłani juniorzy starsi Nysy. I sprawili niespodziankę, pokonując 2:1 Zjednoczeni Ścinawka Średnia. Dwie bramki zdobył Łukasz Wiącek. Kto rywalem w kolejnej rundzie?

Niebawem relacja z meczu. Poniżej komplet wyników oraz pary.

II RUNDA PP: ZJEDNOCZENI ŚCINAWKA ŚREDNIA – NYSA KŁODZKO 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Michał Szydełko (18), 1:1 Łukasz Wiącek (40), 1:2 Łukasz Wiącek (74). Nysa: Gawdanowicz - Miłoś, Bogdan Bachmiatiuk (67 Chojnacki), Kulewicz, Pasternak (65 Bracichowicz), Adamczyk, Jakub Bachmatiuk (27 Siekaniec (87 Kastelik)), Bartosz Bachmatiuk, Jelonkowski (65 Krawczyk), Wiącek, Czerwiński (46 Kuraj).

Drużyna juniorów starszych została posłana w pucharowy bój. Do zespołu Artur Oczkosia dołączył jedynie drugi bramkarz pierwszego zespołu, Bartosz Gawdanowicz oraz Łukasz Wiącek. - W dzisiejszym meczu zagraliśmy w 90% juniorami wielu z nich miało swoje debiuty w Seniorskiej piłce i naprawdę chłopaki się spisali – mówił ten ostatni.

Ponadto w meczu wystąpił… Bogdan Bachmatiuk. – Na koniec swojej przygody z piłką nożną chciałem wystąpić w jednej drużynie z dwójką swoi synów – mówił 46-letni były prezes kłodzkiego klubu. W sezonie 2016/2017 ta sztuka udała mu się ze starszym synem Bartkiem. Wtedy zagrał wspólnie, także w drugiej rundzie Pucharu Polski, w meczu z Orlętami Krosnowice (4:2). Teraz razem ze wspomnianą dwójką wystąpił 16-letni Kuba Bachmatiuk.

Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze, a konkretnie uczynił to Szydełko. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1, a do remisu doprowadził Łukasz Wiącek. W drugiej odsłonie to Zjednoczeni przeważali, dążyli do zdobycia zwycięskiego gola. Z bramki cieszył się ponownie Wiącek, który na kwadrans przed końcem pojedynku, wygrał sytuację sam na sam i zapewnił awans do kolejnej rundy.

- Cieszę się również, że po dość długiej przerwie w końcu mogłem wejść na boisko i rozegrać pełne 90 minut. Do tego odegraliśmy się za zeszły rok, kiedy to w silniejszym składzie przegraliśmy pucharową potyczkę w Ścinawce Średniej (0:2 – red.) – mówił Łukasz Wiącek, który mógł ustrzelić hat-tricka. Jednak nie wykorzystał kolejnej stuprocentowej okazji.

W trzeciej rundzie poprzeczka będzie zawieszona o wiele wyżej. - Dla tych młodych zawodników to przede wszystkim super przygoda i okazja do zmierzenia się z seniorską piłką - dodał trener Artur Oczkoś. Rywalem będzie Bielawianka Bielawa. Spotkanie rozegrane zostanie 2 września o godz. 17:00 na stadionie w Kłodzku.

II RUNDA PUCHARU POLSKI OZPN WAŁBRZYCH - 19/08/2020, 17:00

8. Sudety Dziećmorowice – Grom Witków 2:8
9. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Zjednoczeni Żarów 3:5
10. Darbor Bolesławice – AKS Granit Strzegom 1:4
11. Herbapol Stanowice – Victoria Świebodzice 6:2
12. S.T.E.P Tapadła Wiry – Polonia/Stal Świdnica 0:7
13. Górnik Wałbrzych – Granit Roztoka 7:2
14. Wierzbianka Wierzbna – Lechia Dzierżoniów 1:10