Facebook

Czas na rewanż, inauguracja młodzieży


Pierwszy zespół Nysy czeka wyjazd pod czeską granicę. Oprócz seniorskiego zespołu do gry wkraczają drużyny młodzieżowe.

Podopiecznych Arkadiusza Albrechta czeka potyczka z innym beniaminkiem ligi. Kłodzczanie z tą ekipą rywalizowali w poprzednim sezonie w lidze okręgowej. I przegrali na jego stadionie 0:1. Teraz okazja do rewanżu w starciu z Orłem Lubawka.

Obydwie ekipy w poprzedni weekend nie grały. Drużyna z Lubawki czekała przymusowa pauza w lidze z uwagi na nieparzystą liczbę drużyn. Z kolei mecz Nysy z Moto-Jelcz Oława został odwołany z uwagi na zalane boisko. Orzeł dotychczas zgromadził więcej punktów niż MKS. U siebie ograł 3:2 Unię Bardo, a na wyjeździe urwał punkty Piastowi Żerniki-Wrocław (1:1). 

Pojedynek w Lubawce rozegrany zostanie w niedzielę (30.09.) o godz. 16:00. Pierwszy gwizdek o godz. 16:00. Zawody poprowadzi Wojciech Konefał z Kolegium Sędziów w Legnicy.

Ostatni weekend sierpnia to nie tylko koniec wakacji, ale i start rozgrywek młodzieżowych. Wśród nich nie zabraknie drużyn Nysy. W sobotę o godz. 11:00 swoje spotkanie rozegrają trampkarze, którzy zmierzą się w Nowej Rudzie z Piastem. 

Z kolei młodzików w 1. kolejce czekają derby, bowiem ich rywalem będzie Orlik Kłodzko. Spotkanie rozegrane zostanie również w sobotę o godz. 11:00. Drugi zespół w tej klasie rozgrywkowej swoje spotkanie rozegra w poniedziałek (31.08.). O godz. 17:00 zmierzy się w Złotym Stoku z tamtejszą Unią. 

Z kolei niedziela, oprócz potyczki pierwszego zespołu, zarezerwowana będzie dla juniorów starszych. Podopieczni Artura Oczkosia rozgrywki zainaugurują meczem wyjazdowym ze partą Ziębice. Start  godz. 11:00.